Informacje

Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w zwiastunie filmu „Respect”

Dodano:
Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w zwiastunie filmu „Respect”

fot.PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Poświęcony artystce nazywanej „Królową soulu” film biograficzny „Respect” trafi do amerykańskich kin na Boże Narodzenie tego roku. W roli Arethy Franklin wystąpi w nim Jennifer Hudson. Podczas rozdania nagród BET Awards (nagrody przyznawane od 2001 roku przez amerykańską telewizję BET – Black Entertainment Television) zaprezentowany został zwiastun nadchodzącego filmu.

Pierwotnie „Respect” miał pojawić się w kinach w sierpniu tego roku. Pandemia COVID-19 sprawiła jednak, że datę premiery filmu przesunięto. W Boże Narodzenie film wyreżyserowany przez Liesl Tommy trafi do ograniczonej liczby kin w USA. W normalnej dystrybucji kinowej będzie od 15 stycznia.

Tytuł filmu „Respect” zapożyczony został z kultowego przeboju Arethy Franklin. Właśnie od niego zaczyna się zwiastun filmu Liesl Tommy. Produkcja opowie o karierze czarnoskórej wokalistki, która rozpoczęła przygodę z muzyką od występów w chórze kościoła, którego pastorem był jej ojciec. Zmarła w 2018 roku Franklin była powszechnie uznawana za jedną z najbardziej legendarnych wokalistek wszech czasów. Artystka brała udział w produkcji filmu.

Obok Jennifer Hudson, która swoją karierę rozpoczęła od udziału w amerykańskiej edycji „Idola”, by ukoronować ją Oscarem za rolę w musicalu „Dreamgirls”, w filmie „Respect” zobaczymy również Foresta Whitakera, Marlona Wayansa, Audrę McDonald, Queen Latifah, Mary J. Blige, Marca Marona, Tate’a Donovana, Titussa Burgessa i debiutującą Sky Dakotę Turner.

„Respect” to jedna z dwóch produkcji poświęconych Arethcie Franklin. Stacja National Geographic przygotowała również serial biograficzny o „Królowej soulu”. W rolę Franklin wcieli się w nim Cynthia Erivo. Premierę tej produkcji też opóźniono z powodu pandemii. Serial ma pojawić się w telewizji jesienią tego roku. (PAP Life)

 

 • 20:44 Michaił Glinka Rusłan i Ludmiła (Uwertura)
 • 20:52 Kacey Musgraves All Is Found (Kacey Musgraves Version)
 • 20:55 Angelo Badalamenti Twin Peaks Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic