Informacje

Jennifer Grey zatańczy po raz kolejny w „Wirującym seksie”

Dodano:
Jennifer Grey zatańczy po raz kolejny w „Wirującym seksie”

Kenny Ortega i Jennifer Grey/fot.PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

„Wirujący seks” to nie tylko jedno z najbardziej kuriozalnych tłumaczeń. Pod właśnie takim tytułem pokazywany był w Polsce film „Dirty Dancing” z Jennifer Grey i Patrickiem Swayze w rolach głównych. „Wirujący seks” to również jeden z największych hitów filmowych ery VHS, który po dziś dzień ma swoich wiernych fanów oglądających go równie często, co emisje filmu „Kevin. Sam w domu” w Boże Narodzenie. Zza oceanu dochodzą sensacyjne informacje. Będzie nowy „Wirujący seks”!

Taką informację przekazał dyrektor generalny studia Lionsgate, Jon Feltheimer. To nie koniec sensacyjnych wiadomości. W obsadzie powstającego właśnie filmu pojawi się Jennifer Grey, która w oryginalnym filmie wcieliła się w rolę szesnastoletniej „Baby”, której nikt nie powinien sadzać w kącie. Film wyreżyseruje Jonathan Levine. Twórca takich filmów jak „Wiecznie żywy” oraz „Niedobrani”.

„Będzie to dokładnie taki film, na jaki czekali fani. Romantyczny i nostalgiczny” – powiedział Feltheimer o powstającym filmie.

Wyreżyserowany przez Emile’a Ardolino „Wirujący seks” z 1987 roku opowiadał historię nastoletniej dziewczyny, która wraz z rodzicami wybiera się do ośrodka wypoczynkowego, gdzie spędzi wakacje. Lato mijające wśród snobistycznych przyjaciół jej rodziców, robi się coraz bardziej atrakcyjne wraz z poznaniem miejscowego tancerza Johnny’ego Castle’a. To on wprowadza ją w tajniki mambo, by mogła towarzyszyć mu podczas turnieju tańca.

Rozgrywający się w 1963 roku „Wirujący seks” był pierwszym filmem, który został sprzedany na kasetach wideo w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Oprócz uwielbienia fanów, zyskał też Oscara za najlepszą piosenkę: „(I've Had) The Time of My Life” w wykonaniu Billa Medleya i Jennifer Warnes.

Feltheimer poinformował również, że powstanie piąta część serii „John Wick”. Studio planuje kręcić ją jednocześnie z czwartą częścią filmu, gdy tylko gwiazda serii, Keanu Reeves, będzie dostępny. Premiera filmu „John Wick 4” zaplanowana została na 2022 rok. (PAP Life)

 • 21:48 Georg Friedrich Haendel Eternal Source of Light Divine
 • 21:55 Nick Drake Day Is Done
 • 21:58 Steven Price Katrina
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic