Jeff Bridges otrzyma nagrodę za całokształt twórczości

Największe stowarzyszenie amerykańskich i kanadyjskich krytyków filmowych i telewizyjnych, The Critics Choice Association ogłosiło, że Jeff Bridges podczas styczniowej gali Critics Choice Awards zostanie uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości. Wyróżnienie trafi do niego dwa lata po tym, jak zdiagnozowano u niego chłoniaka.

Jeff Bridges otrzyma nagrodę za całokształt twórczości
Fot.PAP/EPA

 

 73-letni gwiazdor od początku swojej kariery był doceniany przez Critics Choice Association. Zrzeszeni w tej organizacji krytycy nagradzali kilkukrotnie jego role. Przyznawali mu laury za „Ostatni seans filmowy” (1971), „Pioruna i Lekką Stopę” (1974), „Gwiezdnego przybysza” (1984), „Ukrytą prawdę” (2000), „Prawdziwe męstwo” (2010) i „Aż do piekła” (2016). Gdy chodzi o kreację w „Szalonym sercu”, ta przyniosła mu nie tylko nagrodę krytyków, ale też i Oscara.

„Od czasu swojego debiutu u boku ojca w serialu +Sea Hunt+, przez kultową kreację Kolesia z +Big Lebowski+, przez oscarową rolę w +Szalonym sercu+ i bieżącą pracę przy +Starym człowieku+, pracę Jeffa Bridgesa można uznać za niedoścignioną. Wyczekujemy momentu, kiedy będziemy celebrować jego niezwykłą karierę na oczach milionów fanów” – dyrektor stowarzyszenia, Joey Berlin, stwierdził w oświadczeniu opublikowanym na stronie organizacji.

Statuetkę za całokształt twórczości Bridges otrzyma 15 stycznia podczas 28. gali Critics Choice Awards w Los Angeles.

Aktor gra teraz w serialu „Stary człowiek”, za którym stoi platforma Disney+. Kreuje w nim emerytowanego agenta CIA, który staje się celem pewnego zabójcy. Poza pracą Bridges od lat angażuje się w walkę z niedożywieniem wśród amerykańskich dzieci.

W 2020 roku zdiagnozowano u niego chłoniaka. Musiał poddać się chemioterapii. W jej trakcie, w 2021 r., nim dostępne stały się szczepionki na koronawirusa, zaraził się covidem. Jak przyznał, był wtedy „u progu śmierci”. We wrześniu ubiegłego roku poinformował, że jego rak jest w remisji. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic