Informacje

Japonia - turystyczny klejnot blogerów podróżniczych

Dodano:
Japonia - turystyczny klejnot blogerów podróżniczych

fot.PAP/EPA

Nie tylko błogi wypoczynek i zapierające dech w piersiach plaże kuszą turystycznych blogerów. Okazuje się, że jednym z najbardziej ekscytujących miejsc jest Japonia. Przyciąga niezwykłym jedzeniem, kulturą i zróżnicowanym otoczeniem, gdzie natura miesza się z nowoczesnością miast.

Epickie krajobrazy, tętniące życiem metropolie, niezwykła kultura i pyszna kuchnia - tym właśnie Japonia kusi amatorów podróży. Blogerzy jednoznacznie stwierdzili, że jest to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie, wynika z raportu przygotowanego przez portal HolidayGems. Na drugim miejscu znalazły się Indie, a następnie Kuba, Nowa Zelandia. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Tajlandia, Chiny, Birma, Peru i Islandia.

Okazuje się jednak, że Japonia staje się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, nie tylko wśród blogerów. Jak wskazuje "The Telegraph" w 1995 roku Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło skromne 3,3 mln podróżnych, co czyniło ją 34. najchętniej odwiedzanym miejscem. Obecnie Japonia zajmuje 12. miejsce, wskazuje raport Światowej Organizacji Turystyki ONZ.

Na tę pozycję Japonia pracowała długo, skutecznie kusząc turystów fascynującymi świątyniami, neonowymi drapaczami chmur, ośnieżonymi górami i piaszczystymi plażami. Jak wskazuje raport, mimo katastrofy w Fukushimie w marcu 2011 roku, która przyczyniła się do spadku liczby przybywających turystów, już w 2014 i 2015 roku liczba odwiedzających wzrosła z ponad 8 mln do ponad 13 mln, aby w 2016 roku osiągnąć pułap prawie 20 mln.

"To miejsce jest tak odmienne kulturowo" - przyznaje Suzanne, autorka bloga TravelBunny. "Fascynują mnie kultura, tradycje kulinarne i piękne krajobrazy" - dodała Katy, prowadząca blog Untold Morsels. "Ciekawe jest to, że przy dostępności tak wielu różnorodnych kierunków, niektóre turystyczne destynacje nie tracą na popularności i wciąż pozostają w czołówce tych najpopularniejszych" - komentowała wyniki raportu Nicky Cox, rzecznik prasowy HolidayGems.

Raport wskazał również na miejsca, które warto odwiedzić kierując się najnowszymi trendami. Wśród wymienianych znalazły się m.in: Konstanca w Rumunii, Nashville w USA, Perth w Australii i Florencja we Włoszech. To miejsca, które zyskują na popularności, więc warto zarezerwować loty, zanim wszyscy ruszą szturmem ruszą do tych turystycznych perełek. (PAP Life)

 • 18:26 Johannes Brahms V Taniec węgierski
 • 18:30 Ryan Gosling City of Stars
 • 18:32 John Barry From Russia With Love
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic