Informacje

James Cameron ukończył zdjęcia do drugiej części filmu „Avatar”

Dodano:
James Cameron ukończył zdjęcia do drugiej części filmu „Avatar”

EPA/LAURENT GILLIERON

Choć niedawno ogłoszono, że premiery kolejnych części filmu „Avatar” zostały po raz kolejny przełożone o rok, to James Cameron nie zwalnia tempa i cały czas realizuje w Nowej Zelandii prace na planie kontynuacji swojego hitu. W rozmowie z Arnoldem Schwarzeneggerem z okazji klimatycznego szczytu 2020 Austrian World Summit reżyser wyznał, że zakończył już aktorskie zdjęcia do drugiej części „Avatara”, a zdjęcia do trzeciej części są bliskie ukończenia.

W związku z tym, że realizacja filmów z serii „Avatar” jest bardzo skomplikowana, bo jednocześnie powstaje kilka części, kolejne fazy prac zostają ukończone w odstępach nawet kilku miesięcy. Teraz dowiedzieliśmy się o ukończeniu zdjęć z aktorami. Pod koniec ubiegłego roku zakończyły zostały z kolei zdjęcia do części drugiej i trzeciej, w trakcie których wykorzystana została technologia motion-capture. Przed twórcami jeszcze żmudny proces opracowania efektów wizualnych.

„W dniu, kiedy skończymy film Avatar 2, rozpoczniemy prace nad ukończeniem filmu Avatar 3. Właśnie jesteśmy w trakcie realizowanych w Nowej Zelandii zdjęć z aktorami. Ujęcia do Avatara 2 są ukończone, te do Avatar 3 są zrealizowane w 95 proc.” – powiedział Cameron. Zdjęcia zostałyby ukończone dużo szybciej, gdyby nie wybuch pandemii koronawirusa.

Zamknięcie kolejnego etapy prac nad filmami Camerona nie oznacza, że przyspieszona zostanie ich premiera. Proces postprodukcji jest czasochłonny, szczególnie jeśli chodzi o widowiska, jakimi mają być kolejne „Avatary”. Niewykluczone, że przed całkowitym ukończeniem prac nad drugą częścią filmu Camerona konieczne będą dokrętki. Aktualna więc pozostaje data premiery „Avatara 2”, którą wyznaczono na 22 grudnia 2022 roku.

Nieznane są szczegóły fabuły kolejnych części „Avatara”. Najwięcej informacji zdradził póki co producent filmu Jon Landau, który jest aktywny na Instagramie. Dzięki niemu wiadomo, że kontynuacje „Avatara” poświęcone będą rodzinie Jake’a (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana) oraz temu, co muszą poświęcić, by móc być razem. Po przymusowym opuszczeniu rodzinnego domu ruszają w podróż po innych regionach Pandory. Duża część akcji kolejnego filmu serii ma rozgrywać się na wodzie i pod wodą.

W obsadzie kontynuacji znaleźli się m.in. Joel David Moore, Dileep Rao, Stephen Lang, Sigourney Weaver, Matt Gerald, Kate Winslet, Edie Falco, Michelle Yeoh, Vin Diesel, Jemaine Clement oraz Oona Chaplin. Kolejne części serii trafią do kin odpowiednio: 20 grudnia 2024 roku („Avatar 3”), 8 grudnia 2026 („Avatar 4”) oraz 22 grudnia 2028 roku („Avatar 5”). (PAP Life)

 • 08:29 Antonio Vivaldi Koncert d-moll na smyczki i b.c. (3)
 • 08:35 Merethe Soltvedt Pure Imagination
 • 08:38 Gato Barbieri Last Tango In Paris / The Tango
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic