James Cameron dzięki serii "Avatar" dostanie obywatelstwo Nowej Zelandii

Słynny hollywoodzki reżyser zawitał do Nowej Zelandii w 2005 roku, gdy rozpoczynał pracę nad filmem „Avatar”. W tym kraju zrealizował też zdjęcia do kolejnych części tej produkcji. Teraz, podczas zorganizowanej w Nowej Zelandii specjalnej konferencji James Cameron zdradził, na jakim etapie znajduje się obecnie trzecia część tego cyklu. Twórca zapewnia, że będzie gotowa na Boże Narodzenie 2025 roku. On sam wcześniej, bo już w przyszłym roku, dostanie obywatelstwo nowej Zelandii.

James Cameron dzięki serii "Avatar" dostanie obywatelstwo Nowej Zelandii
James Cameron / fot. JEON HEON-KYUN / PAP/EPA

Nowa Zelandia to kraj, z którym twórcy cyklu „Avatar” związani są od początku, czyli od czasu kręcenia pierwszej części w 2005 roku. I nic nie zapowiada, by zmienili lokalizację. Podczas niedawnej konferencji z udziałem Jamesa Camerona filmowcy zachwycali się warunkami, jakie to państwo oferuje twórcom. Sam reżyser zapowiedział zaś, że będzie tu tworzył swoje filmy „w nieskończoność”. Od przyszłego roku będzie to robił jako artysta nowozelandzki. Cameron zdradził bowiem, że już w 2024 roku dostanie obywatelstwo tego kraju.

W trakcie wspomnianej konferencji reżyser ujawnił też, na jakim etapie jest trzecia część „Avatara”? „Weszliśmy właśnie w bardzo gorączkowy okres dwuletniej postprodukcji. Film będzie więc gotowy na Boże Narodzenie 2025 roku” – zapewnił Cameron. Potwierdził tym samym zapowiedziane w czerwcu bieżącego roku przesunięcia kalendarzowe premier kolejnych filmów cyklu. Pierwotnie miały one trafiać do kin w odstępie dwóch lat, jednak z powodu pandemii COVID-19, a później strajków scenarzystów i aktorów dotrzymanie tego terminu stało się niemożliwe. Na obecną chwilę dokładne daty premier kolejnych części wyglądają następująco: „Avatar 3” - 19 grudnia 2025, „Avatar 4” - 21 grudnia 2029, „Avatar 5” - 19 grudnia 2031 roku.

Wszystkie kolejne części „Avatara” powstaną w Nowej Zelandii. „Wnosimy tak dużo do miejscowej ekonomii, wnosimy tak wiele prestiżu dla kultury tego kraju i dajemy tak wiele możliwości młodym ludziom. Możemy robić to wszystko tutaj” – zapowiedział James Cameron. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic