ON AIR
od 07:00 Wakacyjne Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

„Informacja zwrotna” – serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w listopadzie zadebiutuje na Netfliksie

Pośród licznych zapowiedzi platformy Netflix na ten rok, uwagę fanów przykuł jeden tytuł, „Informacja zwrotna”. Wystarczyły trzy nazwiska: Jakub Żulczyk, Arkadiusz Jakubik i Leszek Dawid, aby przypuszczać, że będzie to jedna z najmocniejszych premier tego roku. O tym, czy te przypuszczenia znajdą potwierdzenie na małym ekranie przekonamy się jesienią. Wraz z publikacją zwiastuna serialu Netflix zapowiedział, że „Informacja zwrotna” trafi do katalogu platformy w listopadzie.

„Informacja zwrotna” – serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w listopadzie zadebiutuje na Netfliksie
Jakub Żulczyk /PAP/Artur Reszko

Miniserial w reżyserii Leszka Dawida opowiada historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego Marcina Kani – w tę postać wcieli się Arkadiusz Jakubik – który wyrusza w szaloną podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego syna - w tej roli Jakub Sierenberg. Widzów czeka niewątpliwie emocjonujące widowisko, a znając twórczość Jakuba Żulczyka można mieć pewność, że będzie to także pasjonująca podróż w głąb zakamarków ludzkiej duszy.

Sam autor nie krył podekscytowania faktem, że kolejna z jego powieści trafi na mały ekran. I już wiadomo, że nie będzie jedyną, po którą sięgnął Netflix. W czerwcu platforma poinformowała, że kolejnym tytułem, który doczeka się swojej serialowej adaptacji będzie „Wzgórze psów”. Na razie nie są znane szczegóły produkcji, wiadomo jednak, że za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski, który wspólnie z Żulczykiem pracował także nad scenariuszem do serialu.

„Wzgórze psów to książka o świecie, z którego podchodzę. O lękach i nadziejach, z którymi sam mierzyłem się przez wiele lat. Od kilku lat czytelnicy dopytują się o jej ekranizację. Fakt, że w końcu ją dostaną, czyni mnie zwyczajnie szczęśliwym” – przekazał w oficjalnym komunikacie Jakub Żulczyk. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic