Informacje

Hugh Grant wyznał, że przez tchórzostwo i lenistwo nie dostał ról, o jakich marzył

Dodano:
Hugh Grant wyznał, że przez tchórzostwo i lenistwo nie dostał ról, o jakich marzył

fot.PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Brytyjski aktor kojarzony jest głównie z postaciami czarujących amantów, których wielokrotnie kreował na ekranie. Gwiazdor takich produkcji, jak „Notting Hill”, „Cztery wesela i pogrzeb” czy „Dziennik Bridget Jones”, teraz szczerze stwierdził, że będąc u szczytu sławy, mógł postarać się o ambitniejsze role, jednak tego nie zrobił. Mimo wszystko dobrze wspomina swoje wcześniejsze filmy. „Jestem im wdzięczny, bo uczyniły mnie bogatym” – przyznaje szczerze.

Hugh Grant przez lata grywał głównie w komediach romantycznych. Wydawać by się mogło, że w większości przypadków na ekranie prezentował jakąś wersję samego siebie: absolwenta Oksfordu, czarującego amanta z rozwichrzoną fryzurą i typowo angielskim, przesyconym autoironią, poczuciem humoru. W wywiadach wielokrotnie przekonywał, że w rzeczywistości nie jest ani tak wytworny, ani sympatyczny, jak jego bohaterowie. A jednak role te, choć dały mu ogromną popularność, sprawiły, że w wyobraźni widzów pozostaje uroczym, lekko zagubionym i jakby zakłopotanym własnym istnieniem facetem, jakim widzieli go producenci i dyrektorzy castingów.

Mimo to Grant dobrze wspomina filmy z wczesnego etapu kariery. „Jestem im wdzięczny, bo uczyniły mnie bogatym” – stwierdza szczerze. Dokonując po latach swego rodzaju rachunku sumienia, aktor przyznaje jednak, że będąc u szczytu popularności, mógł postarać się o ambitniejsze role. „Nigdy nie myślałem, że komedie to coś, w czym jestem dobry i czego chcę się trzymać. Nikt nie proponował mi bardziej mrocznych, wymagających ról, których chciałem. Byłem tchórzem i leniem, bo się nie ubiegałem o nie, nie szukałem ich. W pewnym momencie świat naprawdę stał przede mną otworem i mogłem nakręcić niemal każdy film, ale tego nie zrobiłem” – wyznał aktor w rozmowie z miesięcznikiem „InStyle”.

Po wielu latach gwiazdor wreszcie dostał szansę na stworzenie kreacji zupełnie innej niż te, z których jest znany i pokazanie widzom, na co naprawdę go stać. Niedawno zagrał u boku Nicole Kidman w miniserialu dramatycznym „Od nowa”. Wcielił się w nim w cenionego onkologa dziecięcego, który zostaje oskarżony o morderstwo. Ja zaznacza Grant, praca na planie produkcji HBO okazała się dla niego dużym wyzwaniem i okazją do zagrania emocji, których nigdy przedtem nie miał możliwości pokazać na ekranie.

W jednej z poruszających scen zrozpaczony syn jego bohatera odwiedza go w więzieniu. „W pierwszym ujęciu po prostu szlochałem. Reżyserka Susanne Bier musiała mnie namówić, żebym się trochę uspokoił. Powiedziała: To naprawdę piękne, ale wiesz, może on powinien być bardziej… męski? Wiesz, żeby być oparciem dla swojego syna. W pracy nad serialem było mnóstwo emocji. Takie sceny wymagały ogromu pracy i sporo mnie kosztowały. Czasem musiałem zamknąć się w pokoju i posłuchać muzyki, by uśmierzyć ból” – wyznał Grant.

Serial „Od nowa” będzie można oglądać już od 26 października na platformie HBO GO. (PAP Life)

 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic