Informacje

Henry Cavill wyznał, że chciałby przejąć rolę Bonda po Danielu Craigu

Dodano:
Henry Cavill wyznał, że chciałby przejąć rolę Bonda po Danielu Craigu

fot.PAP/ EPA/NINA PROMMER

Jeśli pandemia COVID-19 nie pokrzyżuje tych planów, na początku listopada do kin na całym świecie trafi 25. odsłona cyklu o przygodach Jamesa Bonda, film „Nie czas umierać”. Po raz piąty i ostatni w rolę agenta 007 wcieli się w nim Daniel Craig. Choć ostatnie informacje mówią, że kolejnym odtwórcą tej roli będzie Tom Hardy, Henry Cavill uważa, że nic jeszcze nie jest przesądzone. Aktor, który wcielał się już w postać wiedźmina oraz Supermena wyznał, że teraz chętnie zagrałby Bonda.

Pod względem liczby kultowych postaci, w które się wcielał, Henry Cavill konkurować może chyba tylko z Liamem Neesonem. Popularny aktor wciąż gra role wiedźmina Geralta (trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu) oraz Supermana (komiksowe uniwersum DC Comics wciąż jest rozwijane), a w ostatnich dniach na serwisie streamingowym Netflix zadebiutował jako Sherlock Holmes w filmie „Enola Holmes”. On sam uważa, że rola Jamesa Bonda byłaby atrakcyjnym dodatkiem do tych wcieleń. „Jeśli producenci serii, Barbara Broccoli i Michael G. Wilson byliby zainteresowani moją osobą, bez dwóch zdań skorzystałbym z tej szansy. Na obecną chwilę wszystko jest jeszcze możliwe i zobaczymy, co się wydarzy. Ale tak, bardzo chciałbym zagrać Jamesa Bonda, byłoby to bardzo ekscytujące” – wyznał Cavill w rozmowie z „GQ”.

Henry Cavill brał już udział w przesłuchaniach do roli Bonda. Miał wtedy 22 lata i starał się o główną rolę w filmie „Casino Royale”. Przychylność twórców serii zyskał jednak Daniel Craig. O tym, jak Cavill sprawdziłby się w roli Bonda, można się było jednak przekonać dzięki filmowi „Kryptonim U.N.C.L.E.”, w którym wcielił się w rolę agenta CIA, Napoleona Solo.

Póki co ekranowym Jamesem Bondem pozostaje Daniel Craig i pozostanie tak do premiery filmu „Nie czas umierać”. Zaplanowana pierwotnie na kwiecień, została z powodu pandemii przełożona na listopad. Aktualnie pozostaje jedynym wielkim widowiskiem filmowym, który zobaczymy w kinach do końca grudnia. Oczywiście pod warunkiem, że nic w kwestii tej premiery się nie zmieni. A to możliwe, biorąc pod uwagę słaby wynik kasowy innego nakręconego za setki milionów dolarów widowiska, filmu „Tenet” Christophera Nolana. Pokazuje on, że premiery wysokobudżetowych filmów w trakcie pandemii są obarczone dużym ryzykiem finansowych strat. (PAP Life)

 • 09:19 Ennio Morricone Man With A Harmonica
 • 09:22 Tyler Bates Main Title Theme From Guardians of the Galaxy
 • 09:25 Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento D-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic