Henry Cavill jako Superman? James Gunn ujawnia fabułę nowego filmu i zaprzecza, że zatrudnił aktora

Wiadomość o powrocie Supermana na ekran zapewne ucieszyła fanów bohatera i wcielającego się w niego Henry`ego Cavilla. Aktor opowiada o tym, jak zmieni się jego postać. Tymczasem James Gunn twierdzi, że Cavill nie podpisał jeszcze kontraktu.

Henry Cavill jako Superman? James Gunn ujawnia fabułę nowego filmu i zaprzecza, że zatrudnił aktora
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

James Gunn na platformie społecznościowej Hive zamieścił grafikę „Kingdom Come” (pol. „Przyjdź Królestwo”). Pojawiły się zatem spekulacje, że to właśnie ten komiks zostanie przeniesiony na ekran. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych historii komiksowych w uniwersum DC. Jej akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości. Po wielu latach działalności znani superbohaterowie przechodzą na emeryturę. Ich miejsce zajmuje młode pokolenie herosów, kierujące się wątpliwymi zasadami moralnymi. W obliczu zagrożenia Superman, Batman i Wonder Woman muszą reaktywować Ligę Sprawiedliwości.

Wydaje się zatem, że Henry Cavill, który powrócił niedawno do kinowego uniwersum DC, wcieli się w Supermana w nowym projekcie. A jednak, James Gunn w jednym z postów zaprzeczył informacji, że aktor podpisał już kontrakt z Warnerem. Nie oznacza to jednak, że umowa nie zostanie sfinalizowana w przyszłości. Tym bardziej, że James Gunn i Peter Safran, którzy niedawno zostali prezesami DC Studios, w najbliższym czasie mają opracować i przedstawić dziesięcioletni plan rozwoju kinowego uniwersum DC. Trudno zatem określić, w jakich i w ilu produkcjach mógłby pojawić się Superman.

Sam Henry Cavill wspominał poprzednio, że zamierza wcielać się w Supermana przez wiele lat, a jego bohater będzie zupełnie nową postacią. Zasadniczo, taki właśnie jest Człowiek ze Stali z „Kingdom Come”. Może Safran i Gunn pokażą nam znanych bohaterów w nowej rzeczywistości?

Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic