Informacje

Helen Mirren wcieli się w postać Goldy Meir w filmie „Golda”

Dodano:
Helen Mirren wcieli się w postać Goldy Meir w filmie „Golda”

Helen Mirren /fot.PAP/ EPA/CLEMENS BILAN

Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do filmu biograficznego „Golda”, którego bohaterką będzie izraelska premier Golda Meir, nazywana również Żelazną Damą Izraela. W głównej roli w produkcji reżyserowanej przez Guya Nattiva wystąpi Helen Mirren.

Zarówno Helen Mirren jak i Guy Nattiv poznali wcześniej smak oscarowego sukcesu. Aktorka została nagrodzona Oscarem za rolę królowej Elżbiety II w dramacie „Królowa”, natomiast Nattiv otrzymał Oscara za reżyserię krótkometrażowego filmu „Skóra” z 2018 roku. Teraz, jak informuje portal „Variety”, połączą siły, by zrealizować „Goldę”. Biograficzny film, który skupi się na trudnych decyzjach, jakie musiała podjąć Meir w trakcie Wojny Jom Kippur. Autorem scenariusza filmu „Golda” jest Nicholas Martin („Florence Foster Jenkins”).

6 października 1973 roku pod osłoną nocy w trakcie ważnego izraelskiego święta i podczas trwania ramadanu, połączone siły Egiptu, Syrii i Jordanii rozpoczęły niespodziewany atak na Półwysep Synaj i Wzgórza Golan. Meir została zmuszona do stawienia czoła przeciwnikowi mającemu przewagę liczebną zarówno w ludziach, jak i w broni. Odizolowana i sfrustrowana wewnętrznymi walkami o władzę w całkiem męskim gabinecie, miała niewielkie szanse na ocalenie milionów ludzkich istnień po obydwu stronach konfliktu.

„Jako ktoś, kto urodził się w trakcie Wojny Jom Kippur, jestem zaszczycony tym, że opowiem tę fascynującą historię o pierwszej i jedynej kobiecie, jaka kiedykolwiek przewodziła Izraelowi. Genialny scenariusz Nicholasa Martina zagłębia się w finalny rozdział jej rządów i czas, gdy kraj musiał zmierzyć się ze śmiertelnym i niespodziewanym atakiem w trakcie swojego najświętszego dnia. Meir musiała stawić czoła generałom podważającym jej decyzje, a także pozostającemu w tajemnicy leczeniu swojej choroby. Jestem również szczęśliwy, że będę mógł pracować z legendarną Helen Mirren” – powiedział Guy Nattiv.

Na premierę czekają już inne filmy z udziałem Helen Mirren. To oparty na faktach „Książę”, który został zaprezentowany w trakcie ostatniego festiwalu w Wenecji oraz dziewiąta część „Szybkich i wściekłych”. Jako Hespera ma również pojawić się w drugiej części komiksowego „Shazam!”. (PAP Life)

 • 21:51 Danny Elfman Edward Scissorhands - The End
 • 21:56 Nick Cave Into My Arms
 • 22:00 William Ross Good-bye Rosie
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic