Informacje

HBO GO zaczyna emisję dziesięcioodcinkowego serialu "Nowy papież"

Dodano:
HBO GO zaczyna emisję dziesięcioodcinkowego serialu "Nowy papież"

Kończy się oczekiwanie na kontynuację serialu "Młody papież", który w 2017 roku podbił serca widzów. Wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Paola Sorrentina "Nowy papież" pojawi się na serwisie HBO GO już w piątek 10 stycznia. Pierwszy odcinek trafi tam dokładnie o godzinie 22.00, a godzinę później odcinek drugi. Serial od 14 stycznia będzie można też oglądać na antenie HBO.

Główne role w "Nowym papieżu" zagrają dwukrotnie nominowani do Nagrody Akademii Filmowej Jude Law oraz John Malkovich. Gościnnie pojawią się m.in. Sharon Stone i Marylin Manson. Wrócą też znani z "Młodego papieża" Silvio Orlando, Javier Cámara, C,cile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. W nowym sezonie dołączą do nich Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini.

"Akcja kolejnej części rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka "Młodego papieża", kiedy Lenny Belardo (Jude Law), znany światu jako papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. Po niespodziewanym i tajemniczym zwrocie akcji, sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Piotrowym Tronie Sir Johna Brannoxa (John Malkovich), uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III" - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

"Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość. Voiello szybko uświadamia sobie, że zastąpienie charyzmatycznego Piusa XIII nie będzie łatwym zadaniem. Zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się świętym - obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. W tym samym czasie Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda. Dobro i zło jednoczą się, by na nowo napisać historię, ale zanim dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia, sprawy muszą potoczyć się własnym torem" - podają producenci.

Pomysłodawcą i reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Paolo Sorrentino, który napisał do niego scenariusz razem z Umbertem Contarellem i Stefano Bisesem.

Kolejne odcinki serialu "Nowy papież" będą dodawane na HBO GO co tydzień o tych samych godzinach (22.00 i 23.00). 14 stycznia (wtorek) o 20.10 w HBO wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu. (PAP Life)

 

 • 04:53 Antonin Dvorak VII Symfonia (3)
 • 05:00 Charles Aznavour La Boheme
 • 05:03 Wolfgang Amadeusz Mozart Symfonia nr 40 g-moll (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic