Informacje

Gwiazdor "Slumdoga" zagra w filmie opartym na niewiarygodnej prawdziwej historii

Dodano:
Gwiazdor "Slumdoga" zagra w filmie opartym na niewiarygodnej prawdziwej historii

fot.PAP/EPA/ANDY RAIN

Dev Patel, który stał się sławny dzięki roli w głośnym filmie Dannyego Boylea "Slumdog. Milioner z ulicy" szykuje się do wejścia na plan filmu "Flash Crash". Jego scenariusz oparty jest na motywach nieopublikowanej jeszcze książki autorstwa Liama Vaughana.

Choć napisana przez Vaughana książka "Flash Crash: A Trading Savant, a Global Manhunt, and the Most Mysterious Market Crash in History" trafi na półki księgarskie dopiero w maju tego roku, to już stoczono zaciętą walkę o prawo do jej ekranizacji. Ostatecznie zwyciężyły firmy See-Saw Films oraz New Regency, które wspólnie wyprodukują "Flash Crash".

Film, którego gwiazdą będzie Dev Patel, opowie prawdziwą historię Navindera Singha Sarao, genialnego odludka mieszkającego w domu rodziców położonym na przedmieściach Londynu. Sarao znalazł sposób na to, by w nie do końca legalny sposób dorobić się milionów na giełdzie. Jego działania doprowadziły do krachu, który zwrócił na niego uwagę organów ścigania. Kiedy mężczyźnie zagrożono odsiadką w Stanach, musiał odnaleźć sposób na dogadanie się z rządem. I znalazł.

"Historia Navindera nas poruszyła. To niewiarygodny, a zarazem złożony bohater. Człowiek, który ujawnił manipulacje w samym jądrze światowego systemu finansowego" - powiedzieli o Sarao producenci z See-Saw Films, Iain Canning i Emile Sherman.

Scenariusz do filmu opartego na książce dziennikarza śledczego magazynu "Bloomberg" Liama Vaughana napisze Jonathan Perera. To autor scenariusza do filmu "Sama przeciw wszystkim" z 2016 roku, w którym opowiedziana została historia waszyngtońskiej lobbystki świetnie odnajdującej się w świecie brudnej polityki. (PAP Life)

 • Notowanie: 314, Sunday, 5 April 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic