Informacje

Grażyna Szapołowska dołączyła do obsady „Asymetrii” Konrada Niewolskiego

Dodano:
Grażyna Szapołowska dołączyła do obsady „Asymetrii” Konrada Niewolskiego

fot.PAP/Wojciech Olkuśnik

Dla popularnej niegdyś aktorki będzie to pierwsza od kilku lat duża rola w filmie fabularnym. I - co sama zaznacza -pierwsze od 20 latach spotkanie na planie z Piotrem Fronczewskim.

„Asymetria” opowiada o człowieku, który musi popełnić przestępstwo, żeby ochronić swoich bliskich i w ten sposób zostaje wplatany w kryminalną aferę. W główną rolę wciela się Mikołaj Roznerski, a towarzyszyć będą mu m.in. Paulina Szostak, Jan Frycz, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Marek Molak oraz raper Popek. O tym, że do obsady do obsady dołączy Grażyna Szapołowska, reżyser poinformował w niedzielę na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z nią i Piotrem Fronczewskim.

O tym, że aktorka przygotowuje się do pracy na planie, jej fani dowiedzieli się dzień wcześniej. W sobotę na jej Instagramie pojawiła się fotografia z Mikołajem Roznerskim z podpisem: "Mógłby być moim synem”. Tego samego dnia Szapołowska opublikowała też prywatne zdjęcie z Fronczewskim. „Dziś praca z Piotrem. Spotkanie po 20–tu latach” - napisała. Oboje w nowym filmie Konrada Niewolskiego wcielą się w role prawników.

O „Asymetrii”, która wbrew pozorom nie ma być kontynuacją „Symetrii” z 2003 roku, zrobiło się głośno wiosną, reżyser bowiem nie przerwał prac nad produkcją, mimo zakazów związanych z pandemią. „KORONAPANIKA przypomina mi akcję z lat 30., gdy pierwszy raz przekonano się na skale masową jakim naiwnymi baranami są ludzie (…). 30 października 1938 roku słuchowisko radiowe zrealizowane według książki Herberta George’a Wellsa pt. Wojna światów siało panikę wśród milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie uciekali z domów w popłochu. Kilka osób zmarło na atak serca. Strach, przerażenie i masowa panika - taki był efekt słuchowiska Wojna światów zrealizowanego przez Orsona Wellesa” - pisał wówczas na Instagramie Konrad Niewolski. Ostatecznie jednak dostosował się do zaleceń i przerwał zdjęcia do "Asymetrii". Teraz prace na planie znów ruszyły. (PAP Life)

 • 20:52 Kacey Musgraves All Is Found (Kacey Musgraves Version)
 • 20:55 Angelo Badalamenti Twin Peaks Theme
 • 21:00 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Polonaise in A major Opus 40 No.1
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic