Pokazy filmu odbędą się we wtorek 31 lipca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu o 19.15 oraz w środę 1 sierpnia o 13.15.
Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?
W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?
zdjęcie: Phyrass Haidar
zdjęcie: Phyrass Haidar
„Smoczyńska przypomina, że ma niezwykły talent do zamykania najmocniejszych emocji w niebanalnych wizualnych metaforach. Kilka ujęć z Fugi to czystej wody kinowa magia, gdzie w maleńkim ruchu dłoni zamknięta jest taka piguła emocji, że widz ledwo siedzi w fotelu”
Anna Tatarska, Onet.pl
„Smoczyńska zrobiła bardzo ciekawy film o prawie do bycia sobą, o granicach wolności, ale też o rodzinie, o skomplikowaniu życia, które może boleć i uwierać, a wreszcie o macierzyństwie, o miłości do dziecka, ale też o miłości dziecka”
Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”
„Film Smoczyńskiej serwuje widowni emocje z najwyższych rejestrów – takie, których nie można zbyć krótkim komentarzem, po których nie można wstać, otrzepać się i jak gdyby nigdy nic pójść dalej”
Dawid Myśliwiec, Film.org.pl
„To kino wyjątkowe, to kino o kobietach, robione przez kobiety, kino, które próbuje zdefiniować rolę kobiety w społeczeństwie. Podziwiam i jestem na tak”
Radek Folta, Moviesroom.pl
„To jest tak dużo emocji… Właściwie trudno o tym mówić używając normalnego języka”
Mariola Wiktor, Wprost
„Satysfakcjonująca, prowokująca do myślenia refleksja na temat zobowiązań i poświęceń, jakich wymaga próba bycia sobą”
Allan Hunter, Screen Daily
„W meczu Smoczyńska - Von Trier jest 1:0, o czym mówią w Cannes wszyscy. Po seansie biłam brawo tak samo mocno jak siedzący obok mnie Japończyk. Zamieniliśmy kilka słów. Powiedział, że spróbuje wejść na seans jeszcze raz, dziś wieczorem. Czy trzeba coś dodawać?”
Maria Antolak, Wp.pl
Gatunek: mystery
Produkcja: Polska/ Czechy/ Szwecja 2018
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu")
Scenariusz: Gabriela Muskała
Producent: Agnieszka Kurzydło („Baby blues" „W imię...", „Kebab i Horoskop" „Czerwony pająk")
Obsada: Gabriela Muskała („Wołyń", „Moje córki krowy", „Chce się żyć", „Wymyk"), Łukasz Simlat („Amok", „Belfer" – serial TV, „Konwój", „Karbala", „Drogówka"), Małgorzata Buczkowska („Volta", „Facet (nie) potrzebny od zaraz", „Kołysanka"), Zbigniew Waleryś („Sztuka kochania", „Wołyń", „Body/Ciało", „Papusza")
Źródło: Kino Świat