Informacje

Florence Pugh zagra główną rolę w nowym filmie Sebastiana Lelio

Dodano:
Florence Pugh zagra główną rolę w nowym filmie Sebastiana Lelio

fot.PAP/EPA

Po tym, jak w zeszłym roku dostała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie „Małe kobietki”, Florence Pugh nie może narzekać na brak propozycji. Kolejnym filmem, w którym ją zobaczymy, będzie ekranizacja powieści „Cud” autorstwa Emmy Donoghue. Reżyserem filmu „The Wonder” będzie Sebastian Lelio („Gloria”, „Fantastyczna kobieta”, „Nieposłuszne”).

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba”, zainteresowanie historią „cudu” sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysyła dziennikarza, który ma opisać tę niebywałą sensację. Lib, angielska pielęgniarka i uczennica Florence Nightingale, przez dwa tygodnie ma obserwować sytuację i ocenić, czy Anna jest oszustką. Gdy stan głodującej się pogarsza, do obowiązków Lib, poza opieką nad dzieckiem, dochodzi ustalenie, dlaczego dziewczynka może być ofiarą rozciągniętego w czasie morderstwa – czytamy w oficjalnym opisie fabuły książki „Cud”, na podstawie której powstanie film Lelio.

Scenariusz filmowej adaptacji książki Emmy Donogue napisała Alice Birch, która ma na koncie scenariusze takich seriali jak „Sukcesja” i „Normalni ludzie”, a także scenariusz filmu „Lady M.” opartego na motywach „Makbeta” Williama Szekspira. Nie będzie to pierwsza ekranizacja twórczości Donogue. Dużym sukcesem okazała się adaptacja jej powieści „Pokój”, w której w rolach głównych wystąpili Brie Larson i Jacob Tremblay. Larson otrzymała za swój występ Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W sumie „Pokój” otrzymał cztery nominacje do Oscara, w tym dla Donoghue za najlepszy scenariusz adaptowany.

Florence Pugh skończyła niedawno zdjęcia do filmu „Don’t Worry Darling” w reżyserii Olivii Wilde („Szkoła melanżu”). Zagrała w nim rolę Alice, która w latach 50. ubiegłego wieku zamieszkuje wraz z mężem w eksperymentalnej komunie, której mroczne tajemnice wkrótce zaczynają wychodzić na jaw. W filmie zobaczymy też Chrisa Pine’a, Gemmę Chan, Olivię Wilde i Harry’ego Stylesa.

Na premierę czeka też inny film z udziałem Florence Pugh, komiksowa „Czarna Wdowa”. Jego premiera z powodu pandemii COVID-19 przekładana była już kilkukrotnie. Aktualnie została ustalona na 9 lipca tego roku i ta data nie powinna już zostać zmieniona. Według oficjalnego ogłoszenia, film w reżyserii Cate Shortland trafi jednocześnie do kin i na platformę streamingową Disney+. (PAP Life)

 • 11:25 Giuseppe Verdi Traviata (Libiamo)
 • 11:28 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • 11:33 The Middle East Blood
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic