Informacje

Filmy o modzie, których nie możesz przegapić

Dodano:
Filmy o modzie, których nie możesz przegapić

fot.PAP/EPA

Wśród ogromnego wyboru filmów fabularnych i filmów dokumentalnych, Netflix ma kilka modowych perełek, od "Saint Laurenta" Bertranda Bonello do niepokojącego dokumentu "The True Cost". Oto cztery propozycje do obejrzenia, dla pasjonatów mody.

"Saint Laurent". Bertrand Bonello bierze się za mit Yves'a Saint Laurenta. Francuski reżyser zaprasza swojego widza do lat 70., idealizując je, rozpoczynając historię Yves'a Saint Laurenta. Pogrąża się w biografii, która jest także odyseją dziejącą się w umyśle genialnego twórcy. W jego roli występuje Gaspard Ulliel, prezentujący interpretację człowieka pracy, który, aby zapomnieć o swoich demonach, rzuca się w wir życia, zabawę, narkotyki i uciechy nocy.

"7 dni". Nowa seria dokumentów Netflixa porywa nas w ekscytujący świat pokazów wiosenno-letnich 2018 Chanel Haute Couture, zaprezentowanych w styczniu 2018 r. w Grand Palais w Paryżu. Reżyser, Andrew Rossi, zabiera widza na warsztaty do francuskiego domu, na kilka dni przed pokazem. Zręczne ręce pracują, modelki paradują obok Karla Lagerfelda, ostatni haft jest kończony, ostatni wykrój poprawiany. Rzadka to możliwość oglądania kulis tej niezwykłej maszyny Chanel, tworzonej przez projektanta mody, zmęczonego, ale wciąż żywego, który podpisuje jeden ze swoich ostatnich pokazów mody.

"Haute Couture". W tym australijskim filmie Jocelyn Moorhouse z 2015 roku Kate Winslet przywdziewa kostium utalentowanej stylistki, która powraca do swojej rodzinnej wioski w Australii po sukcesach w Europie. Powrót nie tak niewinny, ponieważ młoda kobieta zamierza zemścić się na sąsiadach, odpowiedzialnych za krzywdy dzieciństwa. "Haute Couture" przedstawia także obraz społeczeństwa, w którym rządzą plotki i pomówienia.

"The True Cost". "Zacząłem tę historię, nie wiedząc nic o modzie (...) Co odkryłem, zmieniło na zawsze sposób myślenia o rzeczach, które noszę" - wyjawia reżyser Andrew Morgan. Dokument z 2015 roku ujawnia cienie branży mody i jej wpływ na nasz świat. Wszędzie na świecie są pracownicy, którzy produkują tanie ubrania, pracują w nędznych warunkach za równie skromne zarobki. Ważny dokument, który podnosi naszą świadomość i uzmysławia, jak konsumujemy modę. Prawdziwy koszt mody to więcej niż alarmująca ankieta. Dokument podpowiada nam również rozwiązania, pozwalające na zakup ubrań w sposób odpowiedzialny, tak aby móc wpływać na zmianę tej sytuacji. (PAP Life)

 • 05:21 Gustav Holst Sommerset Rhapsody
 • 05:25 Antonin Dvorak Serenada na smyczki op.22 (2)
 • 05:31 Gavin Friday All Our Troubles Have Flown Away(Children's Theme)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic