Informacje

Film o wilkołaku z Ryanem Goslingiem w roli głównej wyreżyseruje Leigh Whannell

Dodano:
Film o wilkołaku z Ryanem Goslingiem w roli głównej wyreżyseruje Leigh Whannell

fot. PAP/EPA

Znamy nazwisko reżysera, który zrealizuje kolejny film o klasycznych potworach ze stajni studia Universal. Produkcję zatytułowaną „The Wolfman”, w której w postać tytułowego wilkołaka wcieli się Ryan Gosling, wyreżyseruje Leigh Whannell. Będzie to drugi w jego karierze klasyczny horror Universalu po niedawnym „Niewidzialnym człowieku”. Film wyprodukuje studio Blumhouse.

Whannell będzie nie tylko reżyserem, ale też autorem zarysu scenariusza, dla którego inspiracją będzie film „Wilkołak” z 1941 roku. Inną inspiracją do postaci granej przez Goslinga będzie rzekomo film „Wolny strzelec” i jego bohater grany przez Jake’a Gyllenhaala. Pełny scenariusz filmu „The Wolfman” napiszą Lauren Schuker Blum oraz Rebecca Angelo.

Według informacji przekazanych przez portal „Deadline” studio Universal już jakiś czas temu zaproponowało Whannellowi, by zajął się reżyserią filmu „The Wolfman”. On jednak odmówił, a zmienił zdanie dopiero, gdy z projektem związało się należące do Jasona Bluma studio Blumhouse.

Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu „The Wolfman”. Sukces „Niewidzialnego człowieka” sprawił, że nie jest to jedyna taka produkcja, której należy spodziewać się w najbliższym czasie. Na zrealizowanie czekają już projekty takich filmów jak „Niewidzialna kobieta” Elizabeth Banks, „Renfield” Dextera Fletchera, „Frankenstein” Jamesa Wana, „Monster Mash” Matta Stawskiego oraz „Dark Army” Paula Feiga.

Leigh Whannell zadebiutował jako scenarzysta głośnym filmem „Piła”, który przyniósł mu rozgłos i międzynarodowe uznanie. W kolejnych latach kontynuował tę serię, tworząc też inną odnoszącą sukcesy filmową franczyzę – cykl „Naznaczony”. Dwa jego ostatnie filmy to wspomniany już „Niewidzialny człowiek” oraz świetny thriller „Upgrade”, który od niedawna można oglądać na serwisie Netflix.

Obecnie Whannell pracuje też nad serialową wersją filmu „Upgrade”, a jego nazwisko powtarzane jest w kontekście remake’u klasycznej „Ucieczki z Nowego Jorku”. (PAP Life)

 • 11:40 Saverio Mercadante Flute Concerto in E minor (3)
 • 11:47 Ed Sheeran I See Fire
 • 11:51 Kris Bowers The Lonesome Road
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic