Film „Batgirl” trafił do kosza! Podobny los czeka „Flasha”? Warner Bros. komentuje kontrowersyjną decyzję

Warner Bros. zakomunikowało, że film „Batgirl”, który pierwotnie miał mieć premierę pod koniec 2022 roku, został skasowany. Decyzja wywołała ogromne poruszenie, tym bardziej że wytwórnia zmarnowała aż 90 milionów dolarów.

Film „Batgirl” trafił do kosza! Podobny los czeka „Flasha”? Warner Bros. komentuje kontrowersyjną decyzję
Fot. "Zabójczy żart"/HBO/Materiały prsowe

Ogromne zaskoczenie

Informacja o skasowaniu „Batgirl” wydaje się być dodatkowo szokująca, że film był już w fazie postprodukcyjnej. Obraz nie trafi do kin, a nawet na platformy steamingowe, w tym wypadku byłoby to HBO Max. Wiadomo, że na film przeznaczono 90 milionów dolarów.

Ale to tylko jeden ze skasowanych przez Warnera projektów. Do kosza trafił także nowy film o Scooby-Doo – „Scoob! Holiday Haunt”, na który przeznaczono 40 milionów dolarów. Takie informacje potwierdził rzecznik prasowy wytwórni:

Decyzja o anulowaniu premiery filmu „Batgirl” została podjęta w związku ze zmianą strategii naszych szefów, dotyczącej uniwersum DC i HBO Max. Leslie Grace to niezwykle utalentowana aktorka i podjęta decyzja nie ma związku z jej występem. Jesteśmy naprawdę dumni z aktorów i filmowców stojących za sterami Batgirl […].

Dobrze się zapowiadał

Film „Batgirl” miał opowiadać o początkach kariery superbohaterskiej Barbary Gordon/Batgirl (Leslie Grace). W jej ojca, Jima Gordona, miał wcielić się J.K. Simmons, tym samym powtórzyłby tę rolę. W produkcji zobaczylibyśmy także Michaela Keatona, który grał Batmana w filmach Tima Burtona. Ponoć w „Batgirl” mieli pojawić się także inni członkowie Bat-Rodziny – Robin i Nightwing.

Obraz wyreżyserowali Adil El Arbi i Bilall Fallah. W roli tytułowej Leslie Grace. W filmie mieliśmy również zobaczyć Micheala Keatona w roli Bruce`a Wayne`a/Batmana, a także Brendena Frasera i J.K.Simonsa.

Była nadzieja?

Można się zastanawiać, dlaczego Warner Bros. podjął taką decyzję. Jedna z teorii dotyczy rezygnacji z mniejszych, bardziej kameralnych produkcji na rzecz filmów kinowych, z założenia przynoszących większe dochody.

Istnieje szansa, że „Batgirl” pomogłyby dokrętki, na które trzeba by było przeznaczyć zapewne kolejne miliony dolarów, szacuje się, że mowa tu o od 30 do 50 milionów dolarów. Na to jednak Warner się nie zdecydował. Jaka w tym wszystkim miała być rola Keatona? Nie do końca wiadomo. Podobno miał pojawić się w kilku scenach.

W takim razie co z „Flashem”?

Zastanawiające jest, co teraz stanie się z filmem „Flash”, w którym zresztą też mieliśmy zobaczyć Keatona. Powód do obaw jest nieco inny niż w przypadku „Batgirl”, a chodzi o skandale związane z odtwórcą roli „Flasha” Ezrą Millerem. Film dysponował znacznie większym budżetem, 200 milionów dolarów. Prawdopodobnie Warner w związku z rozmachem tej „inwestycji” na wyrzucenie produkcji do kosza się nie zdecyduje.

 Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

 

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic