Informacje

Ellen Pompeo zdradziła, dlaczego wciąż gra w „Chirurgach”. Powodem są pieniądze

Dodano:
Ellen Pompeo zdradziła, dlaczego wciąż gra w „Chirurgach”. Powodem są pieniądze

fot.PAP/EPA/CLAUDIO ONORATI

Gwiazda bijącego rekordy popularności serialu „Chirurdzy” w najnowszym wywiadzie wyjaśniła, dlaczego nigdy nie kusiło jej, by porzucić rolę Meredith Gray i podjąć nowe zawodowe wyzwania. Powód jest dość prozaiczny. „Zdrowe życie domowe było dla mnie zawsze ważniejsze niż kariera. Dlatego zdecydowałam się zostać i zarabiać pieniądze” – przyznaje szczerze.

Ellen Pompeo widzowie kojarzą z jedną rolą. Nie bez przyczyny. Od przeszło 15 lat wciela się ona w lekarkę Meredith Grey w popularnym amerykańskim serialu „Chirurdzy”. Jak zaznacza gwiazda, jej decyzja o pozostaniu w produkcji była w pełni świadoma. Choć wielu aktorów prędzej czy później odchodzi z seriali, które zagwarantowały im popularność, by uniknąć zaszufladkowania i rozwijać się zawodowo podejmując nowe wyzwania, Pompeo nigdy nie chciała obrać takiej drogi. Do swojej pracy ma bowiem podejście czysto pragmatyczne.

„Zdrowe domowe życie było dla mnie zawsze ważniejsze niż kariera. Dlatego zdecydowałam się zostać w serialu i zarabiać pieniądze, zamiast gonić za ambitnymi rolami. Moje dzieciństwo nie było szczególnie szczęśliwe. Wizja posiadania rodziny, o którą dbam, trójki wspaniałych dzieci i męża, była czymś najważniejszym – czymś, co czyniło mnie kompletną i pozwoliło zamknąć dziurę w moim sercu” – wyznała Pompeo goszcząc w internetowym programie Jemele Hill Is Unbothered. I dodała, że bezpieczeństwo finansowe zawsze było jej priorytetem.

Dwa lata temu gwiazda „Chirurgów” ujawniła, że wynegocjowała roczne wynagrodzenie w wysokości 20 mln dolarów, co uczyniło ją jedną z najlepiej opłacanych aktorek w telewizji. „Ten serial był pięknym prezentem i tak staram się na to patrzeć. Nie lubię gonić za niczym, a aktorstwo, z mojej perspektywy, wygląda często właśnie jak gonitwa. Musisz błagać o role, rywalizować, pokonywać innych. To nie dla mnie. Dokonałam wyboru i nie żałuję tego” – zaznaczyła aktorka.

Serial „Chirurdzy” emitowany jest od 2005 roku. Opowiada on o grupie lekarzy pracujących na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. W 2007 roku produkcja została uhonorowana Złotym Globem dla najlepszego serialu dramatycznego. (PAP Life)

 • 21:48 Georg Friedrich Haendel Eternal Source of Light Divine
 • 21:55 Nick Drake Day Is Done
 • 21:58 Steven Price Katrina
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic