Informacje

Elizabeth Olsen wcieli się w postać słynnej morderczyni Candy Montgomery

Dodano:
Elizabeth Olsen wcieli się w postać słynnej morderczyni Candy Montgomery

Elizabeth Olsen /fot.PAP/ EPA/ETIENNE LAURENT

Kolejną produkcją, w jakej wystąpi gwiazda serialu „WandaVision”, będzie serial platformy streamingowej HBO Max zatytułowany „Love and Death” („Miłość i śmierć”). Elizabeth Olsen wcieli się w nim w rolę morderczyni Candy Montgomery. To drugi projekt poświęcony jej postaci. Wcześniej ogłoszono, że serial o Montgomery realizuje też platforma streamingowa Hulu. W produkcji zatytułowanej „Candy” tytułową rolę zagra Elisabeth Moss.

Nocą 13 czerwca 1980 roku zamordowana została niejaka Betty Gore. Uchodziła za osobę, która ma wszystko - kochającego męża, rodzinę, dobrą pracę, dom, a do tego spodziewała się dziecka. Siekierą ugodziła ją jej najlepsza przyjaciółka Candy Montgomery. Ta zbrodnia była szokiem, bo nic nie wskazywało na to, że Montgomery zdolna jest do zabójstwa. Wkrótce jednak zaczęły wychodzić na jaw szczegóły tego morderstwa, do którego doszło na spokojnych przedmieściach. Okazało się, że Betty dowiedziała się, że jej przyjaciółka Candy, z którą razem chodzą do kościoła, ma romans z jej mężem.

Sprawa Candy Montgomery została opisana w dwuczęściowym artykule magazynu „Texas Monthly”. Była też tematem książki Jima Atkinsona „Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs” („Dowody miłości: Prawdziwa historia namiętności i śmierci na przedmieściach”). To one będą podstawą scenariusza serialu „Love and Death”, który napisał David E. Kelley („Ally McBeal”, „Wielkie kłamstewka”). Reżyserią zajmie się Linka Glatter („Słodkie kłamstewka”, „Homeland”), a jedną z producentek będzie Nicole Kidman.

„To wciągająca opowieść o frustracjach i pragnieniach dwóch kobiet mieszkających w małym miasteczku, której kulminacją był okropny akt przemocy. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Davidem, Lesli, Nicole i producentem Perem Saarim i mamy niewiarygodne szczęście, że w centrum naszej historii znajdzie się Elizabeth, która pokaże wiele twarzy Candy. To one sprawiają, że ta historia jest tak niezapomniana” – powiedziała Sarah Aubrey z HBO Max.

„Nie wyobrażamy sobie bardziej perfekcyjnej aktorki do roli Candy niż Elizabeth Olsen. Jej talent, charyzma i energia potrafią zaczarować widzów” – dodał Kevin Beggs z HBO Max. Jego słowa zweryfikuje nie tylko efekt końcowy serialu „Love and Death”, ale również druga produkcja o Candy Montgomery, czyli serial "Candy" z Elisabeth Moss w roli głównej. Autorką scenariusza tej produkcji jest Robin Veith, która wcześniej stworzyła inny serial oparty na prawdziwej historii głośnego morderstwa: „The Act” z Patricią Arquette i Joey King w rolach głównych. (PAP Life)

 • 10:28 Dario Marianelli Waiting for Mr. Rochester + My Edward and I
 • 10:33 Benj Pasek & Justin Paul Never Enough
 • 10:37 Christophe Beck Introduction
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic