Informacje

Elizabeth Banks i Sigourney Weaver zagrają w filmie o zwolenniczkach aborcji

Dodano:
Elizabeth Banks i Sigourney Weaver zagrają w filmie o zwolenniczkach aborcji

fot.PAP/EPA/RONALD WITTEK

Kolejny scenariusz ze sławnej Czarnej Listy doczeka się ekranizacji. W tym publikowanym każdego roku zestawieniu znajdują się najlepsze scenariusze, według których nie nakręcono dotąd filmu. Teraz jeden z nich, zatytułowany „Call Jane”, przeniesie na ekran autorka głośnego dramatu „Carol”, Phyllis Nagy. W rolach głównych wystąpią w tym filmie Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Kate Mara i Rupert Friend.

Jednym z producentek filmu „Call Jane” będzie Robbie Brenner. To producentka m.in. filmu „Witaj w klubie”, za rolę w którym Oscara dostał Matthew McConaughey. Scenariusz filmu napisali Hayley Schore i Roshan Sethi, autorzy serialu „The Resident”. Tematem filmu będzie walka o prawa kobiet.

Elizabeth Banks wcieli się w „Call Jane” w rolę Joy, typowej pani domu z lat 60. ubiegłego wieku. Gdy dowiaduje się, że zaszła w niechcianą ciążę, zmuszona sytuacją kontaktuje się z organizacją znaną jako Janes. To podziemny ruch popierający aborcję, prowadzony przez Virginię (Sigourney Weaver). Tam Joy znajduje sens życia, którym od tej pory jest dla niej pomaganie innym kobietom w przejęciu kontroli nad ich przeznaczeniem.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku. Wcześniej informowano, że w rolach głównych w „Call Jane” mają zagrać Susan Sarandon i Elisabeth Moss. Aktorki jednak musiały zrezygnować z udziału w nim z powodu innych zobowiązań zawodowych.

„Nasz film został skrojony pod aktualne czasy. Nigdy wcześniej tak mocno nie czułam, że nasza kultura jest gotowa, aby przyjąć wezwanie do przyzwoitości, wspólnoty, dobrej woli i humoru we wszystkich sprawach. A przede wszystkim wezwanie do koniecznych zmian” – powiedziała Phyllis Nagy.

„Jako kobieta i matka dwóch córek, czuję, że właśnie teraz jest odpowiedni moment na to, by pokazywać światu takie filmy jak „Call Jane”. W czasie, gdy jest tak dużo kulturowej niepewności, a tak wiele praw kobiet jest pod ostrzałem, wiem, że opowiedzenie tej ważnej historii nie mogłoby liczyć na lepszy czas” – dodaje producentka Robbie Brenner. (PAP Life)

 • 10:36 Lana Del Rey Young And Beautiful
 • 10:44 Lisa Gerrard, Klaus Badelt Elysium
 • 10:47 Carter Burwell Mildred Goes To War
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic