Ekipa filmu „Aquaman and the Lost Kingdom” zakończyła prace na planie

Druga część komiksowego „Aquamana” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Na premierę tej produkcji trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. „Aquaman and the Lost Kingdom” („Aquaman i zaginione królestwo”) trafi do kin 16 grudnia. Tymczasem reżyser James Wan poinformował na Instagramie, że właśnie padł ostatni klaps na planie tego filmu.

Ekipa filmu „Aquaman and the Lost Kingdom” zakończyła prace na planie
Nicole Kidman, Jason Momoa i Amber Heard/ fot.NINA PROMMER/PAP/EPA

Nareszcie się udało

„W końcu, w końcu, w końcu zakończyliśmy dziś w Malibu zdjęcia do filmu „Aquaman 2” razem z panami Patrickiem Wilsonem i Jasonem Momoą. Tak, bardzo często byliśmy na planie mokrzy” – napisał Wan w poście pod zdjęciem, na którym wraz z wymienionymi aktorami polewają się wodą z prysznica. „Tysiąckrotne podziękowania należą się każdej osobie z naszej niesamowitej ekipy, która pracowała ciężko i niezmordowanie. Szczególnie podczas zdjęć w Wielkiej Brytanii, gdzie nakręciliśmy 95 proc. filmu. Naprawdę współpracowałem przy nim z jednymi z najbardziej utalentowanych artystów, jakich kiedykolwiek spotkałem. Szacunek również dla ekip z Hawajów i Los Angeles. Przede mną długa droga do ukończenia filmu, ale już nie mogę się doczekać momentu, w którym wam go pokażę” – dodał w dalszej części wpisu Wan.

O czym opowie film?

Fabuła filmu „Aquaman and the Lost City” pozostaje owiana tajemnicą. Znany jest jedynie jej lakoniczny opis. Czytamy w nim, że kiedy uwolniona zostaje starożytna moc, Aquaman musi zawrzeć niełatwy sojusz z niewygodnym partnerem, by uratować nie tylko podwodne królestwo Atlantydy, ale i cały świat.

Obsada produkcji

Tytułową rolę ponownie zagrał Jason Momoa, Patrick Wilson znów wcielił się w króla Orma, a Yahya Abdul-Mateen II wrócił do postaci znanej jako Black Manta. Z obsady pierwszej części w kontynuacji zobaczymy też Temuerę Morrisona (Tom Curry), Nicole Kidman (Atlanna), Amber Heard (Mera) i Dolpha Lundgrena (król Nereus). (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic