Informacje

Edgar Wright wyreżyseruje nową ekranizację „Uciekiniera” Stephena Kinga

Dodano:
Edgar Wright wyreżyseruje nową ekranizację „Uciekiniera” Stephena Kinga

Edgar Wright /fot.PAP/ EPA/NINA PROMMER

Szykuje się kolejna ekranizacja powieści „Uciekinier” Stephena Kinga, którą Król Horroru pierwotnie wydał pod pseudonimem Richard Bachman. Reżyserem filmu „The Running Man” będzie Edgar Wright, twórca takich filmów jak m.in. „Baby Driver”, „Wysyp żywych trupów” czy czekający na premierę „Last Night in Soho”.

Scenariusz nowej wersji „Uciekiniera” Wright napisze razem z Michaelem Bacallem („Scott Pilgrim kontra świat”, „Projekt X”). Jak podkreślają twórcy, ich film nie będzie remakiem pierwszej ekranizacji „Uciekiniera” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Można się spodziewać, że nowa adaptacja będzie bardziej wierna powieści Kinga niż film z 1987 roku.

Ameryka, 2025 rok. Brutalne teleturnieje i reality show są najpopularniejszą rozrywką dla mas. I najszybszą drogą do zdobycia pieniędzy. Pod warunkiem, że jest się zdesperowanym. Ben Richard, którego nie stać na leczenie córeczki, jest wystarczająco zmotywowany, by powalczyć o miliard dolarów. Życie dziewczynki zależy od tego, czy jej ojciec wytrwa 30 dni w grze "Uciekinier", ścigany przez kamerę, profesjonalnych zabójców i cały kraj. Tylko że tej gry jeszcze nikt nie wygrał – czytamy w oficjalnym opisie książki Bachmana/Kinga.

Jednym z producentów filmu „The Running Man” będzie Simon Kinberg („Chappie”, „Marsjanin”, „Nowi mutanci”). To on przedstawił pomysł na nową ekranizację szefowej studia Paramount Pictures, Emmie Watts, a później skusił do współpracy Egdara Wrighta. Wybór nie był przypadkowy. Choć Wright jest bardzo wybredny, jeśli chodzi o filmy, którymi się chce zająć, to zapytany w 2017 roku o to, jaki remake chciałby nakręcić najbardziej, wymienił właśnie „Uciekiniera”.

Ostatnim filmem wyreżyserowanym przez Edgara Wrighta był dokument muzyczny „The Sparks Brothers”, który miał premierę w styczniu na festiwalu w Sundance. Bohaterami tego filmu są bracia Ron i Russell Maelowie, twórcy pop-rockowej formacji Sparks. Na premierę czeka też „Last Night in Soho” Wrighta, który pierwotnie miał trafić do kin 25 września ubiegłego roku. Dwukrotnie przekładana premiera aktualnie zaplanowana jest na 22 października tego roku. Akcja filmu rozgrywa się w londyńskim świecie mody, a opowiada o dziewczynie, która w tajemniczy sposób przenosi się w czasie do lat 60. ubiegłego wieku. W filmie wystąpili Anya Taylor-Joy, Thomasin Harcourt McKenzie, Matt Smith, Diana Rigg oraz Terence Stamp. (PAP Life)

 • 02:00 Leonard Bernstein, Gustav Mahler V Symfonia cis-moll (4)
 • 02:11 Antonio Vivaldi Concerto "Alla rustica"
 • 02:14 Ennio Morricone Deborah's Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic