Informacje

Dobre wieści w sprawie premiery filmu „Tenet”. Jej data póki co nie jest zagrożona

Dodano:
Dobre wieści w sprawie premiery filmu „Tenet”. Jej data póki co nie jest zagrożona

fot. PAP/EPA

17 lipca w kinach na całym świecie ma zadebiutować najnowszy film Christophera Nolana „Tenet”. Jeśli premiera dojdzie do skutku, będzie to jeden z pierwszych nowych filmów, które trafią na ekrany po szczycie pandemii COVID-19. A na pewno pierwszy z budżetem wynoszącym 200 milionów dolarów. Na chwilę obecną wygląda na to, że premiera filmu Nolana nie jest zagrożona.

Wynika tak ze słów prezesa amerykańskiej sieci kinowej Cinemark, Marka Zoradiego. „Jesteśmy w bliskim kontakcie z wytwórnią Warner Bros. i pozostają oni pozytywnie i optymistycznie nastawieni co do terminu 17 lipca” – powiedział Zoradi, zdając sobie sprawę, że data ponownego otwarcia kin w Nowym Jorku i Los Angeles wciąż nie została ustalona. A to w tych miastach generowane są największe wpływy w trakcie pierwszego weekendu emisji filmu.

„Oczywiście wiele zależy od tego czy walka z COVID-19 wciąż będzie kontynuowana na aktualnym, pozytywnym poziomie i czy restrykcje nałożone przez rząd zostaną częściowo zniesione. Jesteśmy w stanie zapewnić zysk nawet w sytuacji wprowadzenia niezbędnych obostrzeń” – dodał Zoradi, odnosząc się do najbardziej prawdopodobnej możliwości, czyli ograniczenia widowni do połowy pojemności kin.

Wszelkie decyzje odnośnie ewentualnej zmiany daty premiery podjęte zostaną do końca miesiąca. „Nie mogę mówić za przedstawicieli Warnera, ale wszystkie decyzje powinny zapaść do końca czerwca” – mówi Zoradi. Ponowne otwarcie kin w Stanach Zjednoczonych planowane jest na okres pomiędzy 19 czerwca, a 10 lipca. Umożliwia to swego rodzaju elastyczność, a według Zoradiego opóźnienie otwarcia kin o kilka tygodni nie powinno mieć negatywnego wpływu na zyski z dystrybucji.

Dokładne szczegóły fabuły filmu „Tenet” wciąż nie są znane. Wiadomo, że jej osią będzie tzw. inwersja czasu. Nolan określa szpiegowski „Tenet” jako film z największą ilością akcji, jaki kiedykolwiek stworzył. Produkcji towarzyszył niespotykany rozmach. Ostatnio ujawniono, że podczas jednej ze scen wysadzono w powietrze prawdziwy samolot Boenig 747. (PAP Life)

 • 21:00 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Polonaise in A major Opus 40 No.1
 • 21:06 Alex Heffes The Homecoming & Super Herd
 • 21:09 Stanisław Soyka Cud niepamięci
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic