Informacje

Do obsady nowego filmu Martina Scorsese dołączyły dwie gwiazdy muzyki country

Dodano:
Do obsady nowego filmu Martina Scorsese dołączyły dwie gwiazdy muzyki country

fot. PAP/EPA

Jason Isbell i Sturgill Simpson znani byli do tej pory ze swoich dokonań muzycznych. Nagrodzony Grammy duet kompozytorów i wokalistów teraz spróbuje swoich sił w aktorstwie. Wyzwanie to nie byle jakie, bo obaj muzycy dołączyli do obsady nowego filmu Martina Scorsese „Killers of the Flower Moon”, gdzie zagrają u boku m.in. Roberta De Niro i Leonardo DiCaprio.

Jak informuje portal „Deadline”, dla Jasona Isbella rola w filmie „Killers of the Flower Moon” będzie debiutem na dużym ekranie. Wcieli się w nim w rolę Billa Smitha, przeciwnika postaci granej przez DiCaprio. Z kolei Sturgill Simpson („Polowanie”) zagra postać Henry’ego Grammera, mistrza rodeo i przemytnika alkoholu. Oprócz nich do obsady filmu Scorsese dołączyli też William Belleau („Saga Zmierzch: Zaćmienie”) i znany z "Irlandczyka" Louis Cancelmi. Belleau zagra ranchera z plemienia Osage, a Cancelmi miejscowego kanciarza.

Innym godnym uwagi nowym członkiem ekipy filmu Scorsese jest dwukrotnie nominowany do Oscara scenograf Jack Fisk, który ma na koncie imponującą liczbę produkcji. Pracował m.in. przy filmach „Aż poleje się krew”, „Zjawa”, „Drzewo życia” i „Cienka czerwona linia”. „Killers of the Flower Moon” będzie pierwszym filmem, przy którym Fisk będzie współpracował ze Scorsese.

„Killers of the Flower Moon” opowie historię agenta FBI Toma White’a (w tej roli Jesse Plemons), który przybywa do Oklahomy, by zająć się sprawą morderstw popełnianych na Indianach z plemienia Osage w latach 20. ubiegłego wieku. Robert De Niro wcieli się w filmie „Killers of the Flower Moon” w rolę twardego i wpływowego ranczera stojącego za morderstwami Indian. DiCaprio zagra rolę jego bratanka Ernesta Burkharta. W rolę jego żony Mollie wcieli się Lily Gladstone.

Scenariusz filmu autorstwa Erica Rotha został oparty na faktach opisanych w książce Davida Granna zatytułowanej „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”. Budżet tej produkcji przygotowywanej dla platformy streamingowej Apple TV+ szacowany jest na 200 milionów dolarów. (PAP Life)

 • 10:33 Benj Pasek & Justin Paul Never Enough
 • 10:37 Christophe Beck Introduction
 • 10:38 Patrick Doyle Kissing in the Rain
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic