Diana Ross i Tame Impala w premierowej piosence do filmu "Minionki: Wejście Gru”. Znamy szczegóły fabuły

W lipcu 2022 roku w kinach zadebiutuje kolejny film ze znanej animowanej serii, a mianowicie „Minionki: Wejście Gru”. Do Internetu trafiła piosenka z filmu, za utwór odpowiadają Diana Ross i Tame Impala. O czym opowie kolejny film z serii?

Diana Ross i Tame Impala w premierowej piosence do filmu "Minionki: Wejście Gru”. Znamy szczegóły fabuły
Fot. Materiały prasowe

Młodość Gru

W kolejnej odsłonie serii poznamy historię młodości Gru, dowiemy się, jak został złoczyńcą nr 1 na świecie i poznał Minionki, by potem stworzyć najbardziej nikczemną ekipę. Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru (głosu w oryginalnej wersji językowej udziela mu nominowany do Oscara  Steve Carell) jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach w latach 70., pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Długo jednak nie odnosi żadnego znaczącego sukcesu. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykłą broń i w końcu wykonują pierwsze misje.

(opis dystrybutora)

Dowcip i zabawa

Gru przyłącza się do szajki Vicious 6, która skutecznie pozbyła się swego lidera. Bohater popada w tarapaty, z których uratować go może tylko Wild Knuckles, „zdetronizowany” lider grupy złoczyńców.

Film po raz kolejny rozbawi młodszych i starszych widzów. Świetna animacja, wciągająca historia i znani z poprzednich części bohaterowie – to idealna mieszanka. Na dodatek w produkcji nie zabraknie humoru z dużą dozą ironii, odniesień do kultury popularnej i oczywiście świetnej muzyki. Za film odpowiadają szef Illumination – Chris Meledandri, a także Janet Healy i Chris Renauld. A na fotelu reżyserskim ponownie „królował” Kyle Banda, twórca filmów „Minionki”, „Gru, Dru i Minionki”.

Oprawa muzyczna

Utwór „Turn Up The Sunshine” będzie promował film „Minionki: Wejście Gru”. Piosenkę nagrano podczas sesji Diany Ross do jej albumu z 2021 roku „Thank You”. Był to pierwszy krążek artystki wydany po piętnastu latach. Ponieważ akcja filmu osadzona jest w latach 70. Wymagał odpowiedniej oprawy muzycznej i wizualnej. Widzowie usłyszą więc dźwięki muzyki: disco, funk i soul. Premiera filmu już 1 lipca tego roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic