ON AIR
od 13:00 Kino w roli głównej zaprasza: Magdalena Juszczyk

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Twórcy szukali aktora, który zastąpi Chadwicka Bosemana?

Niedawno na ekranach kin pojawił się film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Po raz pierwszy w roli tytułowego bohatera zabrakło Chadwicka Bosemana. Aktor zmarł po długiej chorobie w 2020 roku.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Twórcy szukali aktora, który zastąpi Chadwicka Bosemana?

Śmierć aktora i śmierć bohatera

Film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” od pierwszych do ostatnich scen nawiązywał do postaci króla T`Challi i wcielającego się w niego Chadwicka Bosemana. Aktor zmarł w 2020 roku, a twórcy postanowili, że nie będą szukać nowego kandydata do roli. Władca Wakandy również został uśmiercony.

Inna opinia

Jednak wśród fanów Marvela panowały różne opinie na ten temat. Na stronie change.org utworzona została petycja o zastąpienie zmarłego Bosemana nowym aktorem, który wcieli się w T`Challę. Jej pomysłodawcy uważali, że w ten sposób uczczona zostanie również pamięć samego Bosemana. Szefostwo Marvela i twórcy „Czarnej Pantery 2” podjęli jednak inną decyzję.

Stanowisko władz Marvela

Już w 2020 roku prezes Marvel Studios Kevin Feige oznajmił, że nikt nie zastąpi Chadwicka Bosemana:

Kreacja T`Challi/Czarnej Pantery [stworzona przez Chadwicka Bosemana – przyp.red.] jest ikoniczna i przewyższa wszystkie wersje tego bohatera, zaprezentowane we wcześniejszych dziełach Marvela, niezależnie od ich formy. I to jest właśnie powód, dla którego nie przeprowadzimy nowego castingu do roli Czarnej Pantery.

Feige dodał wówczas, że śmierć Bosemana była dla niego ogromnym ciosem zarówno na polu prywatnym, jak i w sferze profesjonalnej.

Zdaniem reżysera

Z kolei reżyser i współscenarzysta Ryan Coogler tak komentował sprawę:

To jest zbyt skomplikowane, aby o tym mówić. Nieważne, jak dobry byłby nowy aktor, wciąż brakowałby nam niezbadanego elementu, dzięki któremu dobrze wykonalibyśmy swoją pracę.

Po angażu nowego aktora historia T`Challi przestałaby być wiarygodna. Wizerunek Chadwicka Bosemana widzimy w filmie na zdjęciach i muralach. Aktor jako król Wakandy pojawia się również we wspomnieniach Shuri, tutaj wykorzystano fragmenty poprzednich produkcji Marvela z jego udziałem.

Coogler od początku twierdził, że jego nowy film będzie stanowił formę upamiętnienia zmarłego aktora i przyjaciela Chadwicka Bosemana.

Judyta Nowak - RMF Classic

 

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic