„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Opublikowano kolejne zdjęcia. Poznajcie fabułę nowego filmu

Do Internetu trafiły kolejne materiały z filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Na zdjęciach widzimy bohaterów znanych z produkcji „Czarna Pantera”, a także zupełnie nowe postacie. „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, to kolejna produkcja należąca do Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), będąca jednocześnie kontynuacją filmu „Czarna Pantera” z 2018 roku.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Opublikowano kolejne zdjęcia. Poznajcie fabułę nowego filmu
Fot.Marvel/Materiały prasowe

Ku pamięci aktora

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” stanowi hołd dla Chadwicka Bosemana, który w poprzednich produkcjach Marvela wcielał się w postać T’Challi, czyli Czarnej Pantery. Aktor zmarł na raka.

W cieniu konfliktu

Zwiastun, zdjęcia i oficjalne opisy filmu dostarczają kolejnych informacji o fabule.

Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i wojowniczki Dora Milaje (w tym Florence Kasumba) będą musiały obronić swój naród przed siłami, które zbudziły się po śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy spróbują dostosować się do nowych realiów. Bohaterowie połączą siły i wraz z wojowniczką Nakią (Lupita Nyong'o) i Everetem Rossem (Martin Freeman) stworzą nową ścieżkę dla królestwa Wakandy. W filmie zobaczymy także Namora (Tenoch Huerta). To władca tajemniczego narodu, kryjącego się pod wodą w państwie Atlantyda. Pojawiła się informacja, że w MCU Atlantyda zmieni nazwę, będzie znana jako Talocan.

Pewne wydarzenia doprowadzą do konfliktu Wakandy z Namorem. W filmie zobaczymy także postać Riri Williams (Dominique Thorne), studentki MIT, która skonstruowała zbroję podobną do tej, którą nosił Iron Man. Dziewczyna jako superbohaterka przybrała pseudonim Ironheart.

Fot.Disney/Materiały prasowe

Fot.Disney/Materiały prasowe

Fot.Disney/Materiały prasowe

Powrót bohatera

Pojawiły się pogłoski, że w filmie zobaczymy syna zmarłego T`Challi. Wiadomo, że kostium Czarnej Pantery przywdzieje nowy bohater. Spekulowano, że do życia powróci Erik Killmonger (Michael B. Jordan), który zginął w pierwszej części i to on zostanie nowym bohaterem Wakandy. „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” zakończy IV fazę Kinowego Uniwersum Marvela. Film zadebiutuje w kinach już 11 listopada 2022 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic