Christoph Waltz zagra główną rolę w serialu „The Consultant”

Austriacki aktor, który zdobył dwie statuetki Oscara za role w filmach Quentina Tarantino, wyrusza na podbój serwisów streamingowych. Christoph Waltz został obsadzony w głównej roli w serialu platformy Amazon Prime zatytułowanym „The Consultant”. Scenariusz tej produkcji został oparty na motywach książki Bentleya Little’a pod tym samym tytułem.

Christoph Waltz zagra główną rolę w serialu „The Consultant”
fot.PAP/EPA

Zgodnie z zapowiedziami, serial „The Consultant” ukaże złowrogą relację między szefem a podwładnymi i zaprezentuje, na co są w stanie zgodzić się pracownicy, by tylko utrzymać posadę. Powieść, która zainspirowała serial, to satyra na rynek pracy. Jej bohaterem jest konsultant zatrudniony po to, by uratować firmę, która nie zdołała doprowadzić do lukratywnej fuzji. Z czasem zaczyna on rządzić całym przedsiębiorstwem.

Twórcą i showrunnerem serialu „The Cosultant” jest Tony Basgallop („Servant”), a jednym z jego producentów jest Matt Shakman („WandaVision”). „To ogromny zaszczyt pracować z takimi talentami jak Matt Shakman i Christoph Waltz. Produkujące serial MGM Television i Amazon Studios nie boją się takich odważnych i wybuchowych projektów” – chwali twórców Basgallop cytowany przez portal „Deadline”. On sam też jest chwalony. „Tony Basgallop stworzył coś nieustraszonego. Krzyżuje się tu dziki humor i pyszne emocje. Razem z naszym wspaniały zespołem stworzymy serial, którego nie będzie można przegapić. Będzie to satyra opowiadająca o współczesnym rynku pracy, która będzie pełna napięcia i czarnego humoru” – stwierdzili Vernon Sanders z Amazonu i Michael Wright z MGM.

Christopha Waltza można aktualnie oglądać w filmach „Nie czas umierać” i „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”. Z kolei w przyszłym roku będzie go można zobaczyć w filmie fantasy zatytułowanym „The Portable Door” oraz westernie „Dead for a Dollar”. Waltz użyczył swojego głosu również jednej z postaci czekającego na premierę animowanego „Pinokia” w reżyserii Guillermo del Toro. (PAP Life)