Christian Bale ponownie zagra Batmana? Aktor zapewnia, że przywdzieje pelerynę, stawia jednak warunek

Christian Bale wcielał się w rolę Batmana/ Bruce`a Wayne`a w trylogii Christophera Nolana. Ostatni film z jego udziałem, "Mroczny Rycerz powstaje", debiutował w kinach 10 lat temu. Teraz pojawia się możliwość powrotu do kina superbohaterskiego. Bale zagra Batmana, jednak ma swoje wymagania.

Christian Bale ponownie zagra Batmana? Aktor zapewnia, że przywdzieje pelerynę, stawia jednak warunek
Fot.HBO/Materiały prasowe

Witamy w multiwersum

Historia zawarta w cyklu Nolana wydaje się jak najbardziej zamknięta. Pojawia się jednak możliwość powrotu Batmana, a właściwie tej wersji Batmana granej przez Christiana Bale`a. Filmowe uniwersum DC wkracza bowiem w fazę multiwersum. Skorzystał z niego już Marvel w kilku produkcjach – np. „Doktor Strange w multiwersum obłędu” czy „Spider-Man: Bez drogi do domu”. W praktyce oznacza to, że na ekranie będziemy mogli zobaczyć jednocześnie kilka wersji tych samych postaci, żyjących w różnych rzeczywistościach.   

Batmanów jest wielu

Jeśli chodzi o postać Batmana, to ma się on obecnie całkiem dobrze. W marcu tego roku debiutował „Batman” Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Z kolei w filmie „Batgirl”, który będzie miał premierę najprawdopodobniej pod koniec roku, w roli Człowieka-Nietoperza wystąpi Michael Keaton, który grał bohatera w filmach Tima Burtona. Wiadomo również, że aktor pojawi się w filmie „The Flash”. Ciekawe jednak, co z tytułowym herosem, skoro wcielający się w niego Ezra Miller został ostatnio bohaterem, ale wielu skandalów.  

Z pewnością powstaną kolejne produkcje z Batmanem – Pattinsonem, oficjalnie zapowiedziano powstanie „Batmana 2”. Jednakże to właśnie Michael Keaton będzie „flagowym” Mrocznym Rycerzem DC.

Powrót Mrocznego Bale`a

Christian Bale grał Batmana w latach 2005-2012 w serii stworzonej przez Christophera Nolana. Ostatnio w wielu serialach panuje moda na wielkie powroty, co obserwujemy, chociażby na przykładzie Keatona, czy faktu powstanie spin-offu „Gry o tron” z głównym bohaterem Jonem Snowem. Christian Bale rozmawiał z portalem „Screen Rant”, aktor wyraził chęć powrotu do roli Batmana. Postawił jednak pewien warunek. To sam Christopher Nolan musi nakłonić go do powrotu:

„Zawarłem niegdyś umowę z Chrisem Nolanem. Powiedział: “Posłuchaj. Zróbmy trzy filmy, jeżeli w ogóle będziemy mieli tyle szczęścia, a później po prostu od tego odejdźmy. Nie przeciągajmy tego.” Jeżeli Nolan miałby pomysł na kolejny film i zechciałby się nim ze mną podzielić, to z pewnością bym się do niego dołączył.”

Obecnie Christiana Bale`a będziemy mogli zobaczyć w nowym filmie Marvela „Thor: Miłość i grom”. Nie zagra jednak bohatera, a wprost przeciwnie, będzie głównym antagonistą filmu Gorrem Rzeźnikiem Bogów. Premiera już 8 lipca.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic