Charakteryzacja Magdaleny Boczarskiej w „Różyczce 2” trwała prawie pięć godzin dziennie

Podczas zdjęć do „Różyczki 2”, gdzie Magdalena Boczarska ma trzy różne wcielenia, musiała codziennie poddawać się prawie pięciogodzinnej charakteryzacji. Można jednak spodziewać się perfekcyjnego efektu, gdyż charakteryzacją zajął się jeden z lepszych ekspertów w branży - Waldemar Pokromski.

Charakteryzacja Magdaleny Boczarskiej w „Różyczce 2” trwała prawie pięć godzin dziennie
Magdalena Boczarska / fot.PAP/Marcin Obara

„Różyczka 2” w reżyserii Jany Kidawy-Błońskiego będzie miała swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a do ogólnopolskiej dystrybucji trafi 20 października. Film jest przez wielu wyczekiwany nie tylko dlatego, że pierwsza część, z 2010 r., odniosła duży sukces, ale też dlatego, że wyjątkowo trudne zadanie postawiono przed Magdaleną Boczarską, która znów wciela się w tytułową rolę. Tym razem jednak gra Kamilę Sakowicz zarówno w latach 70., jak i współcześnie. Co więcej, odtwarza postać jej córki, Joanny Warczewskiej.

„Nie ukrywam, że ze szczególną przyjemnością przeniosłam się do lat 70.! To chyba mój ukochany okres w kinie w ogóle. Poza tym w barwnych kostiumach i fryzurze z epoki znowu mogłam poczuć się Kamilą/Różyczką z pierwszej części” – wspomina Magdalena Boczarska w komunikacie prasowym. Za charakteryzację aktorki odpowiadał bardzo doświadczony i ceniony w swoich fachu Waldemar Pokromski, który pracował m.in. przy „Liście Schindlera”, „Pianiście” i „Wałęsie”.

Pokromski tak opowiada o wyzwaniach, który niosła „Różyczka 2”: „Nie wystarczy aktorki postarzyć. Chodzi o to, by znaleźć dla jej postaci odpowiedni wizerunek (…) Na wyglądzie Kamili Sakowicz, w którą brawurowo wcieliła się Magda Boczarska, odciskają się życiowe doświadczenia, ciężar tajemnicy i niespełnienia, jakie bohaterka przez lata czuła (…) Pewne elementy mogłem oczywiście zostawić. Mówi się przecież, że ktoś ma oczy po matce. Inne, jak kształt nosa czy owal twarzy, zmieniłem, żeby uciec od zbytniego podobieństwa między Joanną a Kamilą. Dodaliśmy jej też oprócz zmarszczek więcej ciała. Z kolei do scen retrospekcji, w których gra młodą Kamilę z czasów PRL-u, musieliśmy Magdę Boczarską nieco odmłodzić”.

Fabuła kontynuacji skupia się na córce Kamili. Joanna Warczewska ma poukładane życie - wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. W jednej chwili burzy to zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Gdy zaczyna znów wychodzić na prostą, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty, które kompromitują jej rodzinę i żąda setek tysięcy euro w zamian za milczenie. W tej dramatycznej rozgrywce pewną rolę odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz). (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic