„Bridgertonowie” sezon 3. - możemy jednak liczyć na pojawienie się ukochanej Benedykta? Są ku temu przesłanki

Serial „Bridgertonowie” zdobył na świecie rzesze fanów. Choć wydawać by się mogło, że 2. sezon debiutował na Netfliksie całkiem niedawno, to widzowie już czekają na jego kontynuację. Wcześniej zdecydowano, że głównym wątkiem 3. serii będzie miłość Colina i Penelope, a nie Benedykta i Sophie, jak zakładają książki. Istnieje jednak szansa, że ta postać Sophie zostanie w najnowszych odcinkach wprowadzona do serialu.

„Bridgertonowie” sezon 3. - możemy jednak liczyć na pojawienie się ukochanej Benedykta? Są ku temu przesłanki
Fot."Bridgertonowie"/Materiały prasowe/Netflix

Zmiana warty

Jonathan Bailey, czyli serialowy Anthony nie będzie już rozpaczliwie zakochanym mężczyzną, który walczy z uczuciem do przeznaczonej mu kobiety. Teraz jest szczęśliwym, choć wciąż szaleńczo w swej wybrance zakochanym, mężem Kate. Stateczny wicehrabia, głowa rodziny, a niebawem i ojciec porzucił rolę flirciarza i kochanka.

Od przyjaźni do…

A że rola kochanka w nadchodzącym sezonie musi zostać obsadzona, wiemy już, kto ją odegra. Tym razem romansującym Bridgertonem będzie Colin. Co jest jednocześnie niezgodnie z kolejnością książkową, gdyż bohaterem trzeciej powieści Julii Quinn był Benedykt. Kolejny, sezon „Bridgertonów” ma pokazać widzom, jak Colin (Luke Newton) i Penelope (Nicola Coughlan), od przyjaźni przechodzą do miłości. Choć wiele osób obawia się, czy faktycznie  w ich przypadku można liczyć na szczęśliwe zakończenie.

Zrezygnowano z Benedykta?

Czy to jednak oznacza, że wątek miłosny Benedykta nie zostanie poruszony? Penelope i Colin będą głównymi bohaterami w 3. sezonie. Patrząc jednak na konstrukcję serialu, historie innych bohaterów również znajdują swój czas ekranowy. Prócz wspomnianych Colina i Penelope w obu seriach, mamy na przykład wątek romansu Anthony`ego w 1. sezonie. Niewykluczone zatem, że twórcy serialu już w 3. sezonie wprowadzą postać ukochanej Benedykta, Sophie Beckett.

Fabuła 3. książki

W "Propozycji dżentelmena" Julii Quinn, będącej 3. częścią sagi o Bridgertonach pojawia się postać Sophie Beckett. Książka w oczywisty sposób nawiązuje do baśni "Kopciuszek". Bohaterka ma złą macochę, jest służącą we własnym domu, pojawiają się też dwie przyrodnie siostry, ale przynajmniej jedna ma dobre serce. Sophie pojawia się w zjawiskowej kreacji na balu przebierańców u rodziny Bridgertonów, gdzie poznaje… a jakżeby inaczej Benedykta Bridgertona. Po tym magicznym wieczorze tracą ze sobą kontakt, jednak oboje pamiętają o tym wydarzeniu. Znów się spotykają, a Bridgerton oczywiście nie rozpoznaje pięknej kobiety w zwykłej służącej. Jest nią jednak zafascynowany, proponuje jej pracę i zostanie jego kochanką.

Przesłanki do wprowadzenia postaci

Fabuła kolejnych książek nie zawsze toczy się chronologicznie. Np. pod koniec 1. części dostajemy informację, że Daphne i Simon właśnie doczekali się czwartego dziecka, a pierwszego syna. Tymczasem w 2. powieści podczas wizyty siedzibie Bridgertonów, księżna Hastings jest po raz pierwszy w ciąży. Serialowa adaptacja pozwala zatem, by wiele wątków toczyło się chronologicznie, historie bohaterów rozgrywają się zatem w wielu momentach jednocześnie. Zauważono zatem, że bal, na którym Benedykt poznaje Sophie, mógłby zostać pokazany już w 3. sezonie serialu. Tym samym ich wątek już zacząłby być rozwijany. Dodatkowo, Anthony Bridgerton wspomniał, że w rezydencji potrzeba nowych pokojówek, a że w serialach bardzo często nawet zwykła kwestia wypowiadana przez bohatera ma znaczenie, to również byłoby dobrym pretekstem do wprowadzenia postaci Sophie.

Prace nad 3. sezonem serialu rozpoczną się już latem tego roku.

Czy Sophie faktycznie pojawi się w kolejnym sezonie „Bridgertonów”?

 

Źródło: Hello! Magazine

Autor: Judyta Nowak – RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic