Bradley Cooper rozpoczyna prace nad filmem o Leonardzie Bernsteinie

Oczekiwania po nowym filmie Bradleya Coopera są duże. Popularny aktor zadebiutował jako reżyser filmem „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą w roli tytułowej. Kolejnym będzie biograficzny „Maestro” poświęcony postaci legendarnego kompozytora i dyrygenta Leonarda Bernsteina. Jak zdradził sam Cooper, zdjęcia ruszą już w maju tego roku.

Bradley Cooper rozpoczyna prace nad filmem o Leonardzie Bernsteinie
Bradley Cooper/fot.ETIENNE LAURENT/PAP/EPA

Dziecięce marzenia

„Od dziecka chciałem być dyrygentem. Miałem na tym punkcie obsesję. W wieku ośmiu lat poprosiłem świętego Mikołaja o batutę. Słuchałem muzyki, zakochiwałem się w niej i znałem na pamięć każdy fragment koncertu skrzypcowego Czajkowskiego. Potrafiłem to, choć oczywiście nie potrafiłem mówić językiem muzyki” – opowiada Bradley Cooper w podcaście „Actors on Actors”.

Reżyser i aktor

Już pierwszy film Coopera poświęcony był muzyce. W „Narodzinach gwiazdy” zagrał słynnego muzyka country, który odkrywa tytułową gwiazdę – utalentowaną, ale pozbawioną sukcesów wokalistkę graną przez Lady Gagę. W „Maestro” Cooper wcieli się w rolę Leonarda Bernsteina. Jego żonę, Felicię Montealegre, zagra Carey Mulligan („Obiecująca. Młoda. Kobieta.”).

Dzieło Spielberga?

Pierwotnie film o Bernsteinie miał wyreżyserować Steven Spielberg. To on wybrał Coopera do roli legendarnego kompozytora i dyrygenta. „Powiedziałem Spielbergowi, że zawsze czułem, że jestem w stanie zagrać dyrygenta. Chciałem jednak zrobić solidny research i zobaczyć, czy jestem w stanie napisać scenariusz i wyreżyserować taki film. Zapytałem go, czy pozwoli mi to zrobić. Steven ma wiele zainteresowań. Wybiera jedną rzecz, a wszystkie inne idą w odstawkę. Myślę, że dobrze wiedział, że w najbliższym czasie nie wyreżyseruje tego filmu. Był na tyle miły, że oddał go mi. Tym też zajmowałem się przez ostatnie cztery i pół roku. W maju zaczynamy kręcić” – mówi dalej Cooper.

„Maestro” powstaje dla platformy streamingowej Netflix, a jego premiery nie należy spodziewać się wcześniej niż w 2023 roku. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic