Brad Pitt ogłasza koniec kariery filmowej: „Myślę, że to końcówka”

W najnowszym wywiadzie Brad Pitt podzielił się szokującą wiadomością, która z pewnością zasmuci wielu jego fanów. Aktor chce zakończyć karierę filmową. Jak sam przyznał, wkracza w ostatni etap pracy. Opowiedział także o swoich nadchodzących produkcjach.

Brad Pitt ogłasza koniec kariery filmowej: „Myślę, że to końcówka”
Fot. PAP/Abaca

Problemy po rozstaniu z żoną

W obszernym wywiadzie dla magazynu „GQ” Pitt zdobył się na kilka bardzo osobistych wyznań. Opowiedział m.in. o swojej walce z uzależnieniem od alkoholu. Po rozstaniu z Angeliną Jolie aktor udał się do znajdującego się na pustyni zamkniętego ośrodka, w którym zdołał zerwać z nałogiem. Od tamtej pory żyje w trzeźwości. Jak zaznaczył, sukces zawdzięcza w dużej mierze pacjentom, którzy wraz z nim przechodzili odwyk. „Miałem tam grupę naprawdę fajnych ludzi, bardzo dyskretnych. Czułem się wśród nich bezpiecznie” – przyznał. I zaznaczył, że w sidła nałogu popchnęła go samotność, której doświadczał niemal przez całe życie.

Zwiastun końca kariery

Pitt ujawnił też, że powoli przymierza się do zakończenia kariery filmowej. Żeby godnie pożegnać się z aktorstwem, ostatnio bardzo starannie wybiera propozycje ról. „Myślę, że to końcówka, coś w rodzaju ostatniego semestru. Często zastanawiam się, jaki powinien być ten etap, jak go zaprojektować. W następnym filmie wystąpię, gdy nadejdzie czas, kiedy dany projekt autentycznie mnie poruszy” – stwierdził laureat Oscara. Jeszcze w tym roku na ekrany kin trafi najnowsza produkcja z udziałem Pitta. Aktor wystąpił w komedii akcji „Bullet Train”, w której partnerują mu Sandra Bullock i Bad Bunny.

Jego własne projekty

Gwiazdor jest wybredny nie tylko w kwestii własnych ról, ale także projektów realizowanych przez jego firmę produkcyjną Plan B Entertainment. Odpowiada ona m.in. za nadchodzący dramat „Women Talking”, ekranizację głośnej powieści Miriam Toews. To historia grupy kobiet przebywających w odizolowanej od świata menonickiej kolonii, które postanawiają zjednoczyć się przeciwko swoim gwałcicielom. „Ten film jest głębszy i bardziej poruszający niż wszystko, co powstało w tej dekadzie. Jestem z niego niesamowicie dumny” – zaznaczył Pitt. We wrześniu premierę będzie miała z kolei filmowa biografia Marilyn Monroe zatytułowana „Blondynka”, za której realizację odpowiada Plan B i studio New Regency Pictures. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic