Informacje

Borys Szyc zapowiada, że powstanie drugi sezon serialu „Kierunek: Noc”

Dodano:
Borys Szyc zapowiada, że powstanie drugi sezon serialu „Kierunek: Noc”

fot.PAP/Kalbar

Netflix potwierdził to, czego spodziewali się wszyscy. Zakończenie pierwszego sezonu belgijskiego serialu „Kierunek: Noc” było tak jednoznaczne, że widzowie byli święcie przekonani, iż ciąg dalszy nastąpi. I tak w rzeczywistości będzie. Drugi sezon serialu zainspirowanego książką „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja powstanie.

Razem z informacją dotyczącą realizacji drugiego sezonu serialu „Kierunek: Noc” opublikowano też jego zapowiedź. Zobaczyć w niej można aktorów, którzy wystąpili w pierwszym sezonie, w tym Ksawerego Szlenkera, który wciela się w postać Jakuba Kieślowskiego. Jest i Borys Szyc, który ogłasza: „Kierunek: Noc” został przedłużony o drugi sezon!”. Szyc pojawił się na chwilę w finałowym odcinku pierwszego sezonu. „Ponoć chcielibyście odpocząć. Tu nie wypoczniecie. Wasz pilot mówił, że od tygodnia uciekacie. Rozwiążemy ten problem” – oznajmia bohaterom grana przez niego postać, polski dowódca bunkra mieszczącego się w Bułgarii.

Problem, o którym wspomina bohater grany przez Szyca jest nie byle jaki. Oto na skutek tajemniczej katastrofy promienie słońca stają się zabójcze dla ludzi. Pasażerowie nocnego lotu, który startuje z Brukseli, odlatują w kierunku zachodu, by w mroku szukać ratunku. Pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami, muszą za wszelką cenę chronić się przed słońcem. Jest to o tyle utrudnione, że ratunku nie dają żadne pomieszczenia, podziemia czy piwnice.

„Jesteśmy zachwyceni światowym odbiorem produkcji Kierunek: Noc. Z ogromną radością dzielę się więc informacją, że stworzymy drugi sezon serialu. Czymś niesamowitym było zobaczyć, jak widzowie na całym świecie zżyli się z międzynarodową załogą pasażerów lotu BE Airways 21. Nie możemy się doczekać opowiedzenia dalszych losów naszych bohaterów” – powiedział twórca serialu, Jason George.

Nie podano jeszcze, kiedy drugi sezon serialu „Kierunek: Noc” będzie można zobaczyć na Netfliksie. (PAP Life)

 • 19:02 James Horner Portrait
 • 19:07 The Cinematic Orchestra Arrival of the Birds
 • 19:17 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic