ON AIR
od 18:00 Café Classic zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Blake Lively wraca do aktorstwa. Dostała rolę w ekranizacji bestsellerowej powieści

Po raz ostatni pracowała na planie filmowym w 2020 roku, gdy wystąpiła w thrillerze „Sekcja rytmiczna”. Przerwa, jaką sobie później zrobiła, właśnie się kończy. Blake Lively przyjęła propozycję roli w ekranizacji głośnej powieści „It Ends with Us”, która przez rekordowe 90 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Partnerować jej będzie Justin Baldoni, który stanie również za kamerą. Oboje będą też pełnić obowiązki producentów wykonawczych.

Blake Lively wraca do aktorstwa. Dostała rolę w ekranizacji bestsellerowej powieści
Blake Lively /fot.PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Dawno niewidziana na dużym ekranie Blake Lively zaangażowała się w nowy filmowy projekt. Gwiazda takich produkcji, jak „Plotkara”, „Wiek Adaline”, „Green Lantern” czy „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody’ego Allena, po raz ostatni wystąpiła w kinowej produkcji trzy lata temu, wcielając się w główną bohaterkę thrillera „Sekcja rytmiczna”. Za rolę uzależnionej od narkotyków i prostytucji kobiety, która pragnie pomścić swoją rodzinę, aktorka otrzymała nominację do nagrody Critics’ Choice Super Awards.

Jak donosi „Deadline”, Lively wystąpi w nadchodzącej ekranizacji głośnej powieści „It Ends with Us” Colleen Hoover. Wydana przed pięcioma laty książka odniosła międzynarodowy sukces – przetłumaczono ją na 43 języki, a na całym świecie sprzedano ponad 3 mln egzemplarzy. W USA tytuł osiągnął status najpoczytniejszej drukowanej powieści 2022 roku, głównie za sprawą popularności, jaką zdobył na TikToku. Dzięki społeczności użytkowników serwisu, którzy pod hasztagiem #BookTok polecają sobie ciekawe lektury, książka Hoover zyskała rzeszę nowych fanów. Na liście bestsellerów „New York Timesa” znajdowała się przez rekordowe 90 tygodni.

Fabuła nadchodzącej filmowej adaptacji dzieła skupi się na skomplikowanej relacji miłosnej trojga ludzi. To opowieść o Lily Bloom, młodej kobiecie, która przeprowadza się do Bostonu, aby rozpocząć nowe życie i otworzyć własną kwiaciarnię. Na swojej drodze spotyka przystojnego lekarza, w którym błyskawicznie się zakochuje. Sielanka nie trwa jednak długo, bo na horyzoncie niespodziewanie pojawia się były chłopak bohaterki, który całkowicie zmienia dynamikę jej nowego, na pozór idealnego związku.

U boku Lively wystąpi Justin Baldoni, który będzie też reżyserem filmu. Scenariusz napisze zaś Christy Hall, współtwórczyni komediowego serialu Netflixa „To nie jest OK”. Nad projektem w roli konsultantki czuwa autorka literackiego pierwowzoru. Prawa do adaptacji powieści w 2019 roku nabyła firma Wayfarer Studios, która we współpracy z Sony Pictures przeniesie ją teraz na duży ekran. W gronie producentów wykonawczych, prócz Lively i Baldoniego, znaleźli się także Steve Sarowitz i Andrew Calof. Informacje na temat pozostałych członków obsady oraz spodziewanej daty premiery nie zostały na razie ujawnione. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic