„Bez litości” doczeka się trzeciej części. Na ekrany powróci Denzel Washington

Denzel Washington powróci do roli Roberta McCalla, w którą wcielał się w dwóch częściach sensacyjnej serii „Bez litości” wyreżyserowanej przez Antoine’a Fuque. Jak poinformował sam aktor, gotowy jest już scenariusz filmu „Bez litości 3”.

„Bez litości” doczeka się trzeciej części. Na ekrany powróci Denzel Washington
Denzel Washington/fot.NINA PROMMER/PAP/EPA

Z pierwszej ręki

O tym, że powstanie kolejne odsłona serii powiedział sam Denzel Washington. "Skończyli pisać trzecią część „Bez litości”, więc szykuję się do zagrania w niej. Muszę być w formie, bo znowu muszę zacząć tłuc innych ludzi. I na pewno będę to robił. Najpierw „Tragedia Makbeta”, a potem bicie różnych ludzi. Lepiej być nie mogło, co nie?” – ujawnił aktor w rozmowie z portalem „Collider”.

Obrońca uciśnionych

W dwóch filmach cyklu „Bez litości” popularny aktor wcielał się w rolę byłego agenta, który na emeryturze pomaga ludziom, którzy wpadli w tarapaty. Pomagają mu w tym nieprzeciętne umiejętności — mistrzowskie opanowanie sztuk walki wręcz i posługiwania się tym, co tylko wpadnie w ręce, a czym można komuś zrobić krzywdę.

A oryginał?

Filmowa seria „Bez litości” powstała na podstawie serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem („Equalizer”) nadawanego w latach 1985-1989. Niedawno serial ten doczekał się remake’u. W przeciwieństwie do oryginału, którego bohaterem był mężczyzna, w serialu „Agentka McCall” rolę wymierzającej sprawiedliwość przejęła kobieta. Wciela się w nią Queen Latifah.

Reżyser już znany?

Jak informuje portal „Slashfilm”, Antoine Fuqua prowadzi właśnie rozmowy w sprawie wyreżyserowania trzeciej części „Bez litości”. Miałby się nią zająć po ukończeniu filmu, nad którym aktualnie pracuje. To poświęcony tematowi niewolnictwa „Emancipation” z Willem Smithem w roli głównej. Jeśli Fuqua wyreżyseruje kontynuację „Bez litości”, będzie to jego piąty film nakręcony z Denzelem Washingtonem. Oprócz dwóch część serii „Bez litości” pracowali też przy filmach „Dzień próby” i „Siedmiu wspaniałych”. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic