„Batman” z Pattinsonem będzie trwał prawie 3 godziny

To już oficjalne. Wyreżyserowany przez Matta Reevesa „Batman” z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej będzie najdłuższym z kinowych filmów o Człowieku-Nietoperzu. Dzieło Reevesa trwać będzie dokładnie dwie godziny i 55 minut, z czego osiem minut stanowić będą napisy końcowe. To również jeden z najdłuższych filmów superbohaterskich w historii.

„Batman” z Pattinsonem będzie trwał prawie 3 godziny
Robert Pattinson/fot.NINA PROMMER/PAP/EPA

Nie jest najdłuższy

Informację o tym, ile będzie trwał „Batman”, potwierdził portal „The Hollywood Reporter”, powołując się na osoby ze studia Warner Bros., które produkuje film Reevesa. Żaden wcześniejszy film o Batmanie nie był tak długi. Jeśli zaś chodzi o filmy superbohaterskie, to dłuższy był tylko film „Avengers: Koniec gry”, który trwał trzy godziny i jedną minutę.

Liga wygrywa

Obydwa wspomniane wyżej filmy bije na głowę pod względem czasu trwania „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” (w niej również można zobaczyć Batmana). Trwa cztery godziny i dwie minuty. Ta reżyserska wersja filmu nigdy jednak nie była pokazywana w kinach. Kinowa wersja „Ligi Sprawiedliwości” trwała około dwóch godzin.

Dobre i złe strony

Długi czas trwania filmu z pewnością ucieszy fanów Batmana, jednak niesie ze sobą pewne konsekwencje. Z powodu tak długiego metrażu liczba seansów możliwych w ciągu dnia automatycznie zmniejsza się o jeden dziennie. Co oznacza, że trudniej będzie kupić bilety. To jednak chyba o wiele mniejszy problem niż obawy o to, czy do zaplanowanej na 4 marca premiery w ogóle dojdzie. Pokrzyżować ją może pandemia COVID-19 i wzrost zarażeń wariantem omikron. O żadnych kolejnych przesunięciach premiery nie było jednak póki co mowy.

Obsada filmu

Oprócz Roberta Pattinsona w „Batmanie” zobaczymy Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Zoe Kravitz jako Kobietę-Kota oraz Colina Farrella jako Pingwina. W pozostałych rolach występują Jeffrey Wright (James Gordon), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Peter Sarsgaard (Gil Colson) oraz Barry Keoghan (Stanley Merkel). Niedawno ogłoszono, że film Reevesa będzie miał kategorię PG-13, co z pewnością wpłynie na prezentowaną w filmie brutalność. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic