Odbierając statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę męską podziękował Spielbergowi – za możliwość współpracy z jednym z najzdolniejszych wizjonerów filmowych naszych czasów.
W „Bardzo fajnym gigancie” wcieli się w rolę tytułowego giganta – najbardziej sympatycznego mieszkańca krainy olbrzymów. Aktor, oprócz roli w „Moście szpiegów”, znany jest również z pracy w teatrze i serialu BBC „Wolf Hall”, gdzie za rolę Thomasa Cromwella dostał nominacje do Złotego Globu i Emmy. Jak stwierdził sam Spielberg: „Mark Rylance jest jednym z najbardziej niezwykłych aktorów, potrafiących pracować gdziekolwiek”.
„BARDZO FAJNY GIGANT” w kinach od 1 lipca
Reżyseria: Steven Spielberg („E.T.”, „Park jurajski”, „Lista Schindlera” - OSCAR,
„Szeregowiec Ryan” - OSCAR, „Poszukiwacze zaginionej arki”)
Obsada:
• Mark Rylance („Most szpiegów”, „Kochanice króla”)
• Ruby Barnhill
• Penelope Wilton („Hotel Marigold”, „Duma i uprzedzenie”, „Wszystko gra”)
• Rebecca Hall („Iron Man 3”, „Miasto złodziei”, „Vicky Cristina Barcelona”)
• Bill Hader („Noc w muzeum 2”, Wykolejona”, „Faceci w czerni III”)
Gatunek: familijny / fantasy
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
Dystrybucja w USA: Walt Disney Studios Motion Pictures
Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla, która od dnia swej premiery w 1982 roku wciąż zachwyca czytelników w każdym wieku. Książki Dahla, do których zaliczają się takie tytuły jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia”, „Matylda” oraz „Fantastyczny pan lis”, są obecnie dostępne w 58 językach, a ich łączny nakład przekroczył 200 milionów egzemplarzy.