„Ballada ptaków i węży”. Kogo w prequelu „Igrzysk śmierci” zagra Viola Davis? Lucy i Snow na nowym zdjęciu

Viola Davis ceniona aktorka i laureatka wielu nagród, w tym Oscara, zagra w filmie „The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes". Obraz stanowi prequel wydarzeń rozgrywających się w serii „Igrzyska śmierci”. Opublikowano także nowe zdjęcia bohaterów.

 „Ballada ptaków i węży”. Kogo w prequelu „Igrzysk śmierci” zagra Viola Davis? Lucy i Snow na nowym zdjęciu
Fot. Forum Film/Materiały prasowe

Nowa postać

Wiadomo już, że Viola Davies wcieli się w postać doktor Volumnii Gaul. Kobieta jest główną organizatorką 10. Głodowych Igrzysk i z oczywistych względów jednym z antagonistów.

Historia młodości

Fabuła filmu powstała na podstawie książki „The Ballad of Songbirds and Snakes” autorstwa Suzanne Collins, pisarka stworzyła także „Igrzyska śmierci”. Historia zawarta w nowym filmie przenosi nas o kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z głównej serii. Poznajemy 18-letniego Coriolanusa Snowa, młodego mieszkańca Panem. Jego rodzina utraciła posiadane wpływy, jednak chłopak ma ambicje i chce ten stan rzeczy zmienić. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird w 10. Głodowych Igrzyskach. Snow postanawia wykorzystać talent muzyczny dziewczyny, by mogli wygrać. Ich relacja przeradza się w coś więcej.

Zdjęcie postaci i młody Snow

Opublikowano ponadto nowe zdjęcie przedstawiające ekranowych Lucy i Toma. Główne role w „Balladzie ptaków i węży” zagrają Rachel Zegler (Lucy Gray Baird) i Tom Blyth (młody Coriolanus Snow). W „Igrzyskach śmierci” w postać starszego Snowa wcielał się Donald Sutherland. Nina Jacobson, producentka nowego filmu, opisuje młodego Snowa jako człowieka, który jeszcze szuka swej drogi życiowej, jednak jego decyzje pokazują przebłyski tego, kim stanie się w przyszłości. A dane nam to było zobaczyć, poznając historię Katniss Everdeen.

W filmie zagrają także: Viola Davies, Jason Schwartzman, Josh Andrés Rivera, Peter Dinklage i Hunter Schafer.

Premiera „Ballady” odbędzie się 17 listopada 2023 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic