BNP Paribas Dwa Brzegi - właśnie trwa 16. Festiwal Filmu i Sztuki [RELACJA]

W Kazimierzu Dolnym właśnie trwa święto kina. Na miejscu jest, jak zawsze niezawodna, dziennikarka RMF Classic - Magda Juszczyk.

BNP Paribas Dwa Brzegi - właśnie trwa 16. Festiwal Filmu i Sztuki [RELACJA]

Lidia Duda od początku XXI wieku tworzy autorskie filmy dokumentalne. To laureatka wielu prestiżowych nagród. Film „Pisklaki” otrzymał aż trzy nagrody na ostatnim Millenium Docs Against Gravity.

"Pisklaki" - opis fabuły

Pełna fantazji i charakterna Zosia, niepewny siebie, wrażliwy Oskar, niezależna, ale nieśmiała Kinga — rozpoczynają naukę w szkole z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Są jak pisklaki. Mają 7 lat i są zbyt mali, by opuścić rodzinny dom. W tak trudnych chwilach, jak rozłąka z rodzicami starają się sobie pomagać…

Film Edyty Wróblewskiej „Droga” walczy tu w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych, a reżyserka odwiedziła Kazimierz Dolny wraz z Barbarą Fosuaa, bohaterką swego pierwszego filmu dokumentalnego.

"Droga" - opis fabuły

Wesele na Mazurach. Agata, trzydziestolatka w ciąży, która przyjechała tam ze swoim chłopakiem Grześkiem, w środku nocy sama rusza w drogę powrotną do domu. Jej samochód ląduje w rowie, a ona musi znaleźć sposób, żeby się stamtąd wydostać.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic