ON AIR
od 10:00 RMF Classic na szczytach zaprasza: Dariusz Stańczuk

„Aż do piekła” doczeka się wersji serialowej

Kanał FOX szykuje się do realizacji serialu na podstawie filmu „Aż do piekła” z 2016 roku. W głównych rolach wystąpili w nim Chris Pine i Ben Foster, a jego scenariusz napisał jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie scenarzystów – Taylor Sheridan. Nie będzie on jednak pracował nad serialem, bo związany jest obecnie kontraktem na wyłączność z platformą streamingową Paramount.

„Aż do piekła” doczeka się wersji serialowej
Chris Pine, Ben Foster, Gil Birmingham i Jeff Bridges/fot.Jeffrey Mayer/PAP/DPA

Fabuła serialu

Jak informuje portal „Variety”, bohaterami serialowej wersji „Aż do piekła” będą dwaj bracia mieszkający w Zachodnim Teksasie. Staną oni w obronie swojego rancza, które chce przejąć bezwzględny magnat branży naftowej. Jedynym sposobem na uratowanie rancza będzie dokonanie napadu na bank, w czym braciom będzie chciał przeszkodzić nadgorliwy teksaski ranger.

Ekipa się powiększa

Autorką scenariusza serialowej wersji „Aż do piekła” będzie Jessica Mecklenburg („Stranger Things”, „Dopesick”), a wyprodukują go producenci oryginalnego filmu oraz jego reżyser, David Mackenzie. Nieznane póki co są jeszcze żadne nazwiska aktorów związanych z tym projektem.

Film „Aż do piekła”

Film „Aż do piekła” z 2016 roku był nominowany do Oscarów w czterech kategoriach, jednak nie zdobył żadnej statuetki. Nominacje przypadły w udziale Sheridanowi za najlepszy scenariusz oryginalny, Jeffowi Bridgesowi za najlepszą drugoplanową rolę męską, Jake’owi Robertsowi za najlepszy montaż. Dzieło Mackenziego było również nominowane w kategorii dla najlepszego filmu roku.

Rozchwytywany reżyser

Stojący za sukcesem filmu „Aż do piekła” Taylor Sheridan nie będzie związany z serialem. Aktualnie zajęty jest on pracą nad kilkoma innymi serialowymi projektami. To przede wszystkim „Yellowstone” i jego prequel „1883”. Niedawno emisję zakończył inny serial Sheridana zatytułowany „Mayor of Kingstown”, a w przygotowaniu jest już „Kansas City” z Sylvestrem Stallone w roli głównej. (PAP Life)