Informacje

"Avengers: Endgame" goni "Avatara"

Dodano:
"Avengers: Endgame" goni "Avatara"

fot.PAP/EPA

Film "Avengers: Endgame", najnowsza kinowa produkcja Marvela, zachował pierwsze miejsce pod względem przychodów w Ameryce Północnej. Tym samym jest już coraz bliżej rekordu globalnych przychodów zdobytego przez film "Avatar".

Według wstępnych danych specjalistycznej firmy Exhibitor Relations opublikowanych w niedzielę, film "Avengers: Endgame" zarobił 63,1 mln dolarów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych w okresie od piątku do niedzieli, dzięki czemu jego całkowite przychody w tym regionie wyniosły 723,5 mln dolarów w ciągu trzech tygodni.

Według eksperta Comscore, Paula Dergarabediana, sprzedaż biletów wygenerowała już 2,48 mld dolarów na całym świecie. Ta 22. część filmów Marvela nadal ma na celu pobicie sukcesu "Avatara", czyli rekordowej sumy 2,79 mld. Ale już udało mu się pobić sukcesy takich obrazów jak "Gwiezdne wojny - przebudzenie mocy" (2,07 mld) i "Titanic" (2,18 mld).

Z innych filmowych hitów, animowany "Pokemon: Detektyw Pikachu" osiągnął 58 mln dolarów w ciągu trzech dni. Słynna żółta postać bada sprawę zniknięcia swojego byłego partnera, prywatnego detektywa Harry'ego Goodmana, i spotykają go różne przygody.

Daleko w tyle jest film "The Hustle" z 13,5 mln dolarów w kinach. Ta komedia przyciąga kreacjami aktorskimi Anne Hathaway i Rebel Wilson, które tworzą duet kobiet specjalizujących się w oszustwach. To remake "Parszywych drani" (1988) ze Stevem Martinem i Michaelem Cainem.

Psychologiczny thriller "Intruz" spada z podium, docierając na czwarte miejsce, z przychodami w wysokości 6,6 mln dolarów między piątkiem a niedzielą i 21 mln w ciągu dwóch tygodni. Michael Ealy i Meagan Good ucieleśniają młodą parę, która przenosi się do swojego wymarzonego domu w Napa Valley w Kalifornii. Ale były właściciel (Dennis Quaid) jest zdecydowany odzyskać swój stary dom.

Piąta jest "Seduce Me If You Can", komedia romantyczna z udziałem Setha Rogena i Charlize Theron, która zarobiła w weekend 6,1 mln dolarów i 19,7 mln dolarów w dwa tygodnie. Rogen jest bezrobotnym dziennikarzem, piszącym przemówienia bohaterki granej przez Theron, kandydatki na prezydenta. (PAP Life)

 • 03:56 Franz Liszt Liebestraum No.3
 • 04:00 Michał Lorenc Mro iło (wariant II)
 • 04:03 Daniel Pemberton The Vinciguerra Affair
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic