ON AIR
od 11:00 Odlotowe lato zaprasza: Dariusz Stańczuk

Autorka „Outlandera" zaprzeczyła jednej z teorii dotyczącej serii. Jaki los czeka Jamiego i Claire?

Diana Gabaldon, autorka serii książek, na których podstawie powstaje serial „Outlander”, taki sam tytuł nosi pierwszy tom sagi, oficjalnie wypowiedziała się w sprawie teorii od dawna krążącej wśród fanów. Odnosi się ona do przyszłości Claire i Jamiego.

Autorka „Outlandera" zaprzeczyła jednej z teorii dotyczącej serii. Jaki los czeka Jamiego i Claire?
Fot.Starz

Jak skończy się ich wątek?

Przez lata wydawania kolejnych książek opisujących historię kobiety z XX wieku, która przeniosła się w czasie i spotkała miłość w XVIII wieku, powstały liczne teorie na temat zakończenia wątku głównych bohaterów, czyli Jamiego i Claire. Diana Gabaldon definitywnie obaliła teorię dotyczącą Jamiego (wciela się w niego Sam Heughan).

Pogrzebała marzenia fanów?

Obecnie ekipa "Outlandera" pracuje nad 7. sezonem serialu. Wiadomo między innymi, że w nowych odcinkach widzowie zobaczą dorosłego syna Jamiego. Jedna z teorii dotyczących bohatera odnosiła się do tego, że potrafi on podróżować w czasie. A co było jej podstawą? W pierwszym odcinku serialu pojawił się duch Jamiego. Diana Gabaldon przyznała, że jest to duch bohatera, jednak stanowczo zaprzeczyła, iż jest on kolejnym podróżnikiem w czasie.

Kto zna zakończenie historii? 

Autorka pracuje nad 10. , ostatnią już książką z serii. 7. sezon "Outlandera" będzie adaptacją analogicznie 7. tomu, "Kość z kości".  Jak przyznaje Diana Gabaldon, ona sama od wielu lat zna zakończenie historii. Wcześniej zaś nadmieniła, że Claire umrze pierwsza. Co ciekawe, jak potoczą się finałowe losy bohaterów, wie również Sam Heughan. Natomiast wcielająca się w Claire Caitriona Balfe zdecydowała, że na obecnym etapie nie chce znać zakończenia serii.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic