Informacje

Autor „Big Short” napisze scenariusz filmu o wybuchu pandemii w Wuhan

Dodano:
Autor „Big Short” napisze scenariusz filmu o wybuchu pandemii w Wuhan

fot.PAP/EPA/CHRISTIAN MONTERROSA

Charles Randolph zadebiutuje jako reżyser w filmie opowiadającym o wybuchu pandemii COVID-19, do którego napisze też scenariusz. Projekt nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że wyprodukuje go studio SK Global.

Charles Randolph ma talent do ukazywania wydarzeń, które poruszyły cały świat. W 2015 roku na ekrany kin trafił film „Big Short”, w którym w przystępny sposób opowiedziane zostały kulisy ogólnoświatowego kryzysu finansowego z lat 2007-2009. Współautorem nagrodzonego Oscarem scenariusza filmu był właśnie Randolph. Cztery lata później w swoim kolejnym scenariuszu opowiedział o kulisach innego wydarzenia, które wstrząsnęło opinią publiczną. Był to film „Gorący temat” o aferze w telewizyjnej stacji Fox News. Tym razem scenarzysta weźmie na warsztat najbardziej aktualny temat ostatnich miesięcy – wybuch pandemii COVID-19 w chińskim mieście Wuhan.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że razem ze wszystkimi ze studia SK Global będziemy pracować nad tym, żeby opowiedzieć o tym wszystkim jak należy. Im głębiej kopiemy, tym ciekawsza staje się ta historia, która rozpoczęła się w Wuhan. Walka z potworem to jedno, ale coś całkiem innego to walka z potworem w zupełnych ciemnościach” – powiedział Randolph.

Projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wiadomo, że film Randolpha skupi się na dramatycznych wydarzeniach w Chinach, kiedy miejscowe służby zdrowia stawiły czoła tajemniczemu wirusowi, który wkrótce stał się przyczyną trwającej do dziś światowej pandemii. Akcja rozgrywać się będzie w Chinach, ale też w kilku innych międzynarodowych lokacjach.

„Charles przeprowadzi nas przez ten dramat, w którym wszyscy teraz żyjemy. Żywy sposób narracji i trafne spostrzeżenia stanowią sedno jego stylu. Jesteśmy szczęśliwi, że wspierać będziemy jego wizję tej historii, a zarazem reżyserski debiut” – oświadczyli prezesi SK Global, John Penotti oraz Charlie Corwin.

Film Randolpha to drugi duży projekt poświęcony pandemii COVID-19. Michael Winterbottom pracuje też nad serialem „The Trip”, w którym opowie o działaniach premiera Borisa Johnsona podczas walki z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. (PAP Life)

 • 21:06 Alex Heffes The Homecoming & Super Herd
 • 21:09 Stanisław Soyka Cud niepamięci
 • 21:14 Bill Conti Dynasty
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic