Informacje

Austin Butler zagra Elvisa Presleya

Dodano:
Austin Butler zagra Elvisa Presleya

fot.PAP/EPA

To ważna wiadomość dla wszystkich fanów Elvisa Presleya. Rolę króla rock'n'rolla w biograficznym filmie Baza Luhrmanna zagra Austin Butler. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w 2020 roku.

Austin Butler, 27-letni aktor, zagrał ostatnio u Quentina Tarantino w "Pewnego razu... w Hollywood", czy w "The Dead Don't Die" Jima Jarmuscha. Prywatnie aktor od 2011 roku jest chłopakiem Vanessy Hudgens.

Kiedy miał 13 lat, Butler trafił do firmy w Hrabstwie Orange zajmującej się aktorstwem. Firma ta pomogła mu wejść w środowisko aktorów.

W 2005 roku, po występach w kilku programach telewizyjnych, Butler otrzymał pierwszą poważniejszą rolę w serialu Nickelodeona, "Szkolny poradnik przetrwania", w którym występował przez dwa sezony. Występy w tymże serialu spowodowały, że jego kariera aktorska nabrała tempa.

W lipcu 2009 roku wystąpił wspólnie z Ashley Tisdale w filmie przygodowym "Obcy na poddaszu", w którym zagrał Jake'a Pearsona. Jego bohater walczył o uratowanie wakacji oraz świata przed inwazją obcych. Tego samego lata zagrał wraz ze swoją przyjaciółką, Alexą Vega w krótkim, lecz popularnym serialu "Ruby & The Rockits".

Do 2014 roku grał jedną z głównych ról w serialu "Pamiętniki Carrie".

Butler uwielbia tworzyć oraz nagrywać muzykę. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 13 lat, a na pianinie w wieku 16 lat. Jego zainteresowaniem są gitary, które kolekcjonuje. Uprawia także różne sporty takie jak koszykówka, piesze wycieczki czy jazda na rowerze.

Reżyserem filmu o Elvisie Presley'u, który skupiać się ma na jego karierze, a także związku z jego menadżerem Tomem Parkerem, będzie Baz Luhrmann, znany z filmów takich jak "Romeo i Julia" (1996), "Wielki Gatsby" (2013), "Moulin Rouge!" (2001), "Australia" (2008).

"Wiedziałem, że nie zrobię filmu, jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego aktora, który będzie miał zarówno wewnętrzną wrażliwość i zdolności wokalne tej niezrównanej gwiazdy. W całym procesie ważne było dla mnie to, że spotkałem tak szeroki wachlarz talentów. Słyszałem o Austinie Butlerze dzięki wyróżniającej go roli u boku Denzela Washingtona w 'The Iceman Cometh' na Broadwayu, a po testach ekranowych, warsztatach muzycznych i performerskich wiedziałem, że znalazłem kogoś, kto może ucieleśniać ducha jednej z najbardziej znanych postaci w muzycznym świecie" - skomentował swój wybór reżyser.

W filmie Tom Hanks sportretuje "Pułkownika" Toma Parkera, wieloletniego menadżera Elvisa Presleya, jednego z najbardziej znanych impresario w historii muzyki.

Scenariusz pisze Baz Luhrmann, któremu pomoże jego stały współpracownik Craig Pearce. (PAP Life)

 • 09:33 Laura Pausini Santa Claus Is Coming to Town
 • 09:35 Dean Martin Rudolph, The Red-Nosed Reindeer
 • 09:37 Sting Gabriel's Message
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic