ON AIR
od 14:00 Wydział Kultury RMF Classic zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Arkadiusz Jakubik wyznał, że rola w “Informacji zwrotnej” była jedną z najtrudniejszych w jego karierze

Od środy 15 listopada na Netfliksie można oglądać jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku - serial “Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Główną rolę - uzależnionego od alkoholu muzyka - zagrał w nim Arkadiusz Jakubik. Aktor przyznał, że wcielenie się w tę postać sporo go kosztowało. "Rola Kani była chyba jedną z najtrudniejszych, o ile dla mnie nie najtrudniejszą rolą w moim życiu. Mogę ją sobie chyba tylko porównać do Domu złego” - stwierdził.

Arkadiusz Jakubik wyznał, że rola w “Informacji zwrotnej” była jedną z najtrudniejszych w jego karierze
Arkadiusz Jakubik / fot.PAP/Tytus Żmijewski

Miniserial “Informacja zwrotna” w reżyserii Leszka Dawida opowiada historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego Marcina Kani, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego syna, w którego wcielił się Jakub Sierenberg. Głównego bohatera gra Arkadiusz Jakubik, który tuż przed premierą w specjalnym filmiku zaprosił widzów na seans. W nagraniu wyraził nadzieję, że serial dostarczy im wielu emocji i mocno ich poruszy.

Emocji z pewnością nie brakowało podczas pracy na planie. We wspomnianym nagraniu Jakubik przyznał, że wcielenie się w postać Kani było jednym z najbardziej wymagających zadań w całej jego karierze aktorskiej. “Myślę sobie, że rola Kani była chyba jedną z najtrudniejszych, o ile dla mnie nie najtrudniejszą rolą w moim życiu. Mogę ją sobie chyba tylko porównać do Domu złego” i to nie tylko dlatego, że prywatnie mam dwóch synów, o których myślałem codzienne na planie zdjęciowym. Co by było, gdybym musiał któregoś szukać?” - stwierdził aktor.

Ważnym wątkiem serialu jest uzależnienie od alkoholu i konsekwencje tego nałogu. Autor powieści, na podstawie której powstała ta produkcja, nie ukrywa, że czerpał tu z własnych doświadczeń. W jednym z wywiadów wyznał, że nie chciał pracować nad scenariuszem "Informacji zwrotnej", by nie mierzyć się ponownie trudnymi wspomnieniami.

“Informacja zwrotna” nie jest jedyną książką Jakuba Żulczyka, po którą sięgnął Netflix. W czerwcu platforma poinformowała, że zrealizuje serialową adaptację „Wzgórza psów”. Na razie nie są znane szczegóły produkcji, wiadomo jednak, że za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski, który wspólnie z Żulczykiem pracował także nad scenariuszem. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic