Informacje

Archiwum Madame Tussauds - kryjówka "topniejącej" popularności

Dodano:
Archiwum Madame Tussauds - kryjówka "topniejącej" popularności

fot. PAP/EPA

Gdy "topnieje" popularność, topnieje również wosk, z którego wykonane są figury w muzeum Madame Tussauds? Tego właśnie doświadczyła Cheryl Cole - figura woskowa piosenkarki została przeniesiona do muzealnego archiwum.

"Cheryl Cole nie reprezentuje tego, co chcieliby oglądać nasi goście" - jak donosi "The Sun", to była główna przyczyna przeniesienia woskowej figury piosenkarki do archiwum. Figura woskowa Cheryl została po raz pierwszy odsłonięta w 2010 roku i przeszła kilka przeróbek, aby nadążyć za zmieniającym się wyglądem gwiazdy.

"Figura Cheryl jest obecnie przechowywana w archiwach londyńskich" - skomentował decyzję na łamach "The Sun" rzecznik muzeum. "Nie jest to rzadkością w przypadku naszych postaci, ponieważ od czasu do czasu zmieniamy ekspozycję. Nieustannie przeglądamy naszą kolekcję figur, aby jak najlepiej reprezentowała to, co chcą zobaczyć nasi goście" - dodał.

A jeszcze w 2011 roku, jak opisywał "The Guardian", Cheryl Cole - obok Roberta Pattinsona, Miley Cyrus i Zaca Efrona - była najpopularniejszą figurą wśród nastolatków.

To zainteresowanie jest stale monitorowane. Każda figura woskowa gwiazdy, której blask nieco osłabł, jest archiwizowana w magazynie w Acton, w zachodnim Londynie - przerażającym miejscu, które jest niedostępne dla mediów.

Każdego roku zespół muzealny dyskutuje i decyduje o tym, czyja figura powinna znaleźć się na ekspozycji. Równocześnie, każdy z odwiedzających może przekazać swoje sugestie i propozycje kolejnych kandydatur.

Kolejny krok to uzyskanie zgody "modela". Jednak nie wszyscy mają życzenie, aby stać się woskowym, muzealnym eksponatem. Po wstępnych ustaleniach, następuje wielomiesięczny i bardzo mozolny proces przygotowywania woskowych posągów.

Przygotowanie jednej figury woskowej wymaga sześciu miesięcy wytężonej pracy. Całość zaczyna się od 250 dokładnych pomiarów i wykonania zdjęć. Następnie dopracowywane są szczegóły - jak choćby kolor włosów, które są regularnie myte. Koronkowa praca nie kończy się wraz z zaprezentowaniem gotowej figury. Muzealni konserwatorzy każdego dnia doglądają woskowych gwiazd, dokonywane są wszelkie konieczne poprawki, np. makijażu, pojawiających się tatuaży. Czasem figury tworzone są na nowo, aby dotrzymać kroku upływającemu czasowi lub zmianom wizerunku wynikającym z operacji plastycznych - Michael Jackson doczekał się 13 zmian. (PAP Life)

 • 09:16 Rupert Gregson-Williams We Are All to Blame
 • 09:20 Michał Lorenc Powrót
 • 09:23 Michael Giacchino Dept. Of Family Reunions
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 303, Sunday, 19 January 2020
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Krzysztof Zalewski
  Kurier
  Kurier
 • 3
  Michał Lorenc
  Bandyta
  Taniec Eleny
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic