Antonio Banderas dostał główną rolę w thrillerze „The Enforcer”

Gwiazdor znany z hitów „Desperado” i „Maska Zorro”, którego już od 2 lipca będzie można zobaczyć w polskich kinach w filmie „Bodyguard i żona zawodowca”, już znalazł nowy projekt. Jak informuje portal „ScreenDaily”, będzie to thriller noir zatytułowany „The Enforcer” („Egzekutor”).

Antonio Banderas dostał główną rolę w thrillerze „The Enforcer”
fot.PAP/ EPA/MARISCAL

Reżyserem filmu „The Enforcer” będzie Richard Hughes, dla którego będzie to fabularny debiut reżyserski. Autorem scenariusza jest W. Peter Iliff, który w przeszłości napisał scenariusze takich hitów jak „Na fali” z Keanu Reevesem i Patrickiem Swayze’m w rolach głównych oraz „Czas patriotów” z Harrisonem Fordem w roli wymyślonego przez Toma Clancy’ego analityka CIA, Jacka Ryana.

Akcja filmu „The Enforcer” umiejscowiona zostanie w Miami. W rolę tytułowego egzekutora wcieli się Antonio Banderas. Bohater odkryje, że jego szefowa prowadzi interesy związane z handlem żywym towarem i zmuszaniem młodych dziewczyn do cyberseksu. Kiedy egzekutor zaprzyjaźnia się z młodą dziewczyną, która świadczy takie właśnie usługi, będzie musiał zaryzykować wszystko, aby ją uratować. Mężczyzna stawi czoła organizacji, którą sam pomagał budować.

Po kilku „chudych” latach w karierze Banderasa, kiedy to występował w produkcjach klasy B, ponowny przełom nastąpił za sprawą nominacji do Oscara za rolę w filmie Pedro Alodovara „Ból i blask”. Przyniosła mu ona ciekawe propozycje zarówno z Hollywood, jak i z rodzinnej Hiszpanii. Popularny aktor skończył właśnie zdjęcia do ekranizacji hitowej gry wideo „Uncharted”, gdzie zagrał u boku Toma Hollanda i Marka Wahlberga. Jest też gwiazdą hiszpańskojęzycznego komediodramatu „Official Competition”, w którym gra razem z Penelope Cruz. Banderas użyczy też po raz kolejny swojego głosu postaci Kota w butach w filmie „Puss in Boots: The Last Wish” („Kot w butach: Ostatnie życzenie”), którego premiera planowana jest na przyszły rok. (PAP Life)